Sestdienas, 30. jūlija, pievakarē pēc kapusvētkiem Lubānā mūzikas mīļotājiem bija atvērtas Lubānas ev. lut. baznīcas durvis, lai dievnamā noklausītos brīnišķīgu koncertu.
Muzicēja Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Lubānas filiāles skolotājas – klavierspēles skolotāja un ērģelniece Ginta Ludberga, flautas spēles un teorētisko priekšmetu skolotāja Vineta Krēsliņa. Koncertā veidojās ļoti veiksmīga mākslinieču sadarbība. Programmā: J. S. Bahs, C. Franks, A. Jurjāns, J. V. Hertels, F. Mendelsons, V. Petrelli. Jāuzteic prasmīgie koncertprogrammas sastādītāji. Ērģeļspēle mijās ar flautas spēli un Vinetas Krēsliņas izjusto vokālo sniegumu.
Mūsu reģionā vairāki dievnami var lepoties ar īstām, skanošām ērģelēm. Liels darbs paveikts, tās restaurējot un uzturot darba kārtībā. Ikreiz, ieklausoties šī instrumenta skanējumā, pārliecināmies, ka ērģeļu atjaunošana nav bijusi tikai vienkārši kaprīze, ērģeles ir mūzikas pasaules valdnieces, to skanējumam piemīt patiesi maģisks spēks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.08.2011.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE
AUTORES foto