Madonas mūzikas skolas Laimas zālē pirmdien, 8. februārī, pulksten 17 ritēs J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Ainas Kalnciemas klavesīna klases koncerts.
Baroka mūzika, kas attīstījās no 17. gadsimta sākuma līdz 18. gadsimta vidum, savu nosaukumu ieguvusi no tajā laikā valdošā stila arhitektūrā un glezniecībā.
Tā laika mūziķi parasti darbojās ne tikai kā komponisti, talantīgākie un veiksmīgākie strādāja par kapelmeistariem vai mūzikas direktoriem galmos, kur rakstīja mūziku galma vajadzībām. Pie tādiem minami komponists Džovanni Batists Lulli Luija XIV galmā Francijā, kā arī Georgs Frīdrihs Hendelis Džordža I galmā Anglijā.
Otra liela mūziķu grupa bija baznīcas mūziķi, kas strādāja lielākajos dievnamos un komponēja mūziku dievkalpojumiem. Te piesaucams Johana Sebastiana Baha vārds.
Taustiņinstrumenti – klavesīns un ērģeles – bija tieši baroka laika atklājums.
Koncertā Madonas mūzikas skolā pārcelsimies 18. gadsimta noskaņās, un to īstenot palīdzēs jaunie mūziķi: Liene Stradiņa, Gerda Jerjonenko, Līga Paegle, Veronika Zubairova, Svetlana Gridjuško, Jekaterina Pavlova, Rihards Plešanovs. Programmā skanēs 18. gadsimta baroka komponistu skaņdarbi klavesīnam. Ieeja par ziedojumiem – Ls 1, pensionāriem un skolēniem – Ls 0,50.
Autore: INESE ELSIŅA