7. februārī, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, Madonā viesojās VII Baltijas valstu mūzikas un mākslas skolotāju festivāla dalībnieki. Skolotāju uzstāšanās festivāla ietvaros notika daudzviet Latvijā.
Pie mums bija ieradušies skolotāji no Stasa Šimkus Klaipēdas konservatorijas (Lietuva), Tartu mūzikas skolas (Igaunija) un divām Latvijas skolām: A. Dombrovska mūzikas skolas un Mārupes mūzikas un mākslas skolas.
Aktivitātes sākās jau rīta pusē, kad mākslas skolas skolotājas no Mārupes – Jolanta Grosberga un Evita Valaine – lika Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālei pārtapt par meistardarbnīcu, kurā izpausties bija aicināts ikviens. Iesākumā darboties gribētāji jutās samērā nedroši, bet stundu ritumā, skolotāju iedrošināti un mudināti, gan bērni, gan pieaugušie atraisījās, sajuzdami sevī mostamies radošo dzirksti. Te tapa arī ģimenes kopdarbi. Bērnu prieks par iespēju darboties nebija apturams. Arī atbraukušie mūziķi piedalījās meistardarbnīcā, atstādami par piemiņu pašu veidotos darbus.
Pēcpusdienā steidzāmies uz Madonas kultūras namu, kur mūziķi mūs priecēja ar savu sniegumu. No klausītāju puses bija sajūtams apbrīnojams siltums, katrs no dalībniekiem tika pavadīts ar dedzīgiem aplausiem. Uzstājoties lietuviešu viešņai – Valerijai Balsītei (soprāns), zālē atskanēja pat „Bravo!" saucieni, kas Madonas publikai nemaz tik raksturīgi nav. Dziedātāja ar savu dvēselisko šarmu patiešām spēja noturēt klausītājus savā varā. Viņai labu atbalstu sniedza koncertmeistare Biruta Vaišiene, kas savulaik no Liepājas pārcēlusies uz dzīvi Klaipēdā. Aplausi nespēja vien rimties Mārupes vijolnieču – Skaistes Čilinskaites un Daces Štrodahas – duetam atzinībā par J. S. Baha – Š. Guno „Ave Maria" atskaņojumu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.02.2009.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE
Madonas mūzikas skolā
AUTORES foto