14. februārī pulksten 19 Madonas pilsētas kultūras nams pēc vērienīgajiem atjaunošanas darbiem vērs durvis saviem pirmajiem apmeklētājiem. Tie, pirmkārt, būs celtnieki, finanšu devēji, pilsētas iestāžu pārstāvji, oficiāli ielūgta arī kultūras ministre Helēna Demakova.
Atvēršanas svētkos ar īpašu programmu uzstāsies kultūras nama pašdarbības kolektīvi, uzrunu teiks pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, būs iespēja apskatīt rekonstruētā nama telpas.
Kā uzsver kultūras nama direktore Skaidrīte Strade, diemžēl visi interesenti uz nama atvēršanas svētkiem netiks. „Tāpēc jau iepriekš atvainojos tiem, kuri kultūras namu sev atklās nedaudz vēlāk.” Ieejas karti kā ielūgumu uz kultūras nama atvēršanu daļai sabiedrības tomēr būs iespēja iegūt. Par procesuālo pusi šo ielūgumu saņemšanai laikus tiks izziņots arī laikrakstā „Stars”.
Kad direktores Skaidrītes Strades vadībā izstaigāju atjaunoto kultūras namu, nepārspīlējot varu teikt, ka izjūtas ir neordināras — kā pāris pēdu virs ikdienas plūduma. Šķiet, esi ieskatījies jaunā, stilistiski iekrāsotā pasaulē, kam maz sakara ar pieraduma vai kopējamā papīra kultūru. Oriģinālas detaļas, jaudīga apskaņošanas un apgaismes tehnika, daudzsološs parkets, pārradīta foajē telpa 1. stāvā (garderobe ar 450 numuriem) un pilnībā no jauna izbūvēts bēniņu stāvs, kur paredzēta telpa viesiem, mākslas studijai „Madona”, kā arī kamertelpa teātrim.
— Teātra telpa vēl jāiekārto, to februāra nogalē atklāsim ar Jāņa Simsona dzejas izrādi „Visvairāk izmaina, kas neredzami skar”, — informē Skaidrīte Strade, kas līdztekus kultūras nama direktores pienākumiem ir Rūdolfa Blaumaņa Madonas Tautas teātra režisore. Līdzās pašmāju izrādēm ar laiku te redzēsim arī profesionāļu sniegumu, jau ievadītas sarunas ar Jauno Rīgas teātri un Valmieras teātri.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.01.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto