Otrdien, 26. janvārī, Madonas kultūras namā gaidāms augstākās raudzes mūzikas koncerts. Ceļu pie Madonas publikas atkal mēros madoniešu sirdis iekarojušais pianists Vestards Šimkus.
Kopš Madonas pašvaldība iegādājusies lielisko mūzikas instrumentu – koncertflīģeli „Steinway", Vestards katru gadu atrod laiku apciemot Madonu, paša ieskandēto instrumentu, ko pianists novērtējis kā vienu no labākajiem Ziemeļeiropā, un dāvā brīnišķīgu piedzīvojumu mūzikas cienītājiem. Pašlaik Vestards ir savās mīļajās lauku mājās, sajūsminās par Latvijas ziemu un, gatavojoties Madonas koncertam, sniedz nelielu sarunu īpaši „Stara" lasītājiem.
Pagājušajā gadā Vestards Madonas publikai uzstājās kopā ar simfonisko orķestri, šogad tā būs Vestardam ļoti mīļa mūzika: „Spēlēšu Šopēna koncertprogrammu. Tā ir romantiska, smeldzīga mūzika, pat ar zināmu daļu traģikas un dramatisma – sirdi aizkustinoša slāviska smeldze." Jautāts, kādi ir bijuši lielākie panākumi aizvadītajā sezonā pēc viesošanās Madonā, pianists ir ierasti tiešs: „Darba ir tik daudz, ka jūku prātā! Pēc uzvaras Barselonas konkursā ierakstīju jaunu disku, sekoja koncerti prestižās koncertzālēs Milānā, Vīnē, Berlīnē." Īpašs saviļņojums pārņēmis Romā, kad Vestards ieraudzījis savu afišu līdzās pasaulslaveniem vārdiem – Londonas simfoniskajam orķestrim, Mišam Maiskim un citiem. „Esmu tikai zēns no Vecmokām, kas spēlē klavieres. Man uzstāšanās līdzās šādām mūzikas virsotnēm joprojām nav tikai pati par sevi saprotama," atzīst Vestards (šo rindu autorei gan nācies savām acīm pārliecināties, cik nedalītu izlutinātās vācu publikas atzinību Vestards Šimkus izpelnījies, uzstājoties vienā programmā ar to pašu pasaulslaveno čellistu Mišu Maiski – ovācijas Vestardam vairākkārt pārsniedza slavenajam meistaram veltītos aplausus). Pēc koncerta Madonā Vestards dosies uz Belgradu, bet īpaši saspringta būs šā gada otrā puse, kad latviešu pianists viesosies koncertturnejās Norvēģijā, Ķīnā un Japānā, taču starp koncertiem visā pasaulē Vestards allaž izbrīvē mirkli, lai tiktos ar publiku Madonā: „Uz Madonu vienmēr braucu ar prieku. Labprāt ņemšu rokās mikrofonu, lai parunātos ar publiku, pastāstītu par skaņdarbiem, ko spēlēšu. Darīšu visu, lai iepriecinātu Madonas publiku! Koncerta otrajā daļā esmu padomājis par īpašu pārsteigumu, taču tas lai pagaidām paliek noslēpumā…"
Laikā, kad visapkārt daudz tiek runāts par negācijām un grūtiem apstākļiem, vai maz ir palicis vēl kas skaists? „Neraugoties uz grūtajiem laikiem, es Madonas puses cilvēkiem novēlu tomēr nezaudēt interesi par mākslu un mūziku, aicinu apmeklēt labus koncertus, jo laime slēpjas ne tikai materiālās vērtībās. Ja mēs protam baudīt klasisko mūziku, patiesu mākslu un kultūru, tā dara mūs labākus, mēs jūtamies piepildīti un vērtīgāki. Bet, ja cilvēks jūtas vērtīgs, viņš jūtas arī laimīgs. Novēlu madoniešiem justies vēl laimīgākiem!"
Lai arī laukā gaidāms īsts ziemas spelgonis, jau otrdien sagaidīsim Vestardu ar siltiem aplausiem un izbaudīsim sirds piepildītu mūzikas vakaru!
Autore: DZINTRA STRADIŅA,
Madonas novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste