Tie, kas 28. novembra pēcpusdienā apmeklēja Madonas kultūras namu, kur notika starpkultūru nedēļas „Otrpus Vidusjūrai" ietvaros organizētais turku mākslinieku koncerts, jutās pārsteidzoši bagātināti.
Vispirms jau auss bija jāpārslēdz uz citu frekvenci – bez skaņas pastiprinātājiem mūsdienās izvēlas strādāt retais, Ahmets Kanneci (ģitāra) un Ekrems Oztans (klarnete) no Turcijas to spēja atļauties. Skatītāju priekšā stājās viens no labākajiem klasiskās ģitāras māksliniekiem Turcijā, Hacettepe universitātes, Ankaras Valsts konservatorijas ģitāras katedras vadītājs un Turcijā augsti atzīts klarnetists, kas pašreiz vada pūšamo un sitamo instrumentu katedru Hacettepe universitātē, Ankaras Valsts konservatorijā. Tā bija smalka saspēle, bez spēka demonstrācijas, īsts muzikāls piedzīvojums, savā ziņā – meditācija.
– Ir grūti runāt racionāli pēc priekšnesuma, kas devis milzu pārdzīvojumu, jo tas ir gadījums, kad dvēselei pieskārusies māksla, – sveicot mūziķus, koncerta iespaidā atzina Madonas rajona pašvaldības administrācijas vadītāja Ruta Klodāne. Viņa minēja, ka tikšanās ar turku māksliniekiem ir sadarbības pasākums, kura organizēšanā rajona pašvaldība dod savu artavu, sadarbojoties nu jau ar devīto ārvalstu pārstāvniecību Latvijā.
Duets izpildīja programmu, kurā bija iekļauti klasiskās mūzikas skaņdarbi, mūzika no filmām, Dienvidamerikas, spāņu, azerbaidžāņu un turku mūzika.
Ar Turcijas vēstniecības Latvijā atbalstu kultūras nama 2. stāva foajē telpā bija iekārtota Latvijas bijušā vēstnieka Turcijā Ivara Pundura fotoizstāde „Memento". Bildes ar asociatīvu vēstījumu un visnotaļ – māksliniecisku atlasi. Kā informēja kultūras darba organizatore Inga Arāja, vēl divas nedēļas šī izstāde būs aplūkojama Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē. Iesaku nepalaist garām!
Autore: INESE ELSIŅA