Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Apgleznotā zīda izstāde

Redakcija

Autors • 14.08.2009.

Burtu lielums

Augustā Madonas rajona bibliotēkā interesenti var aplūkot rokdarbnieces Ilgas Bērziņas apgleznotā zīda izstādi. Vēl ir laiks iegriezties konferenču zālē, lai apskatītu mākslinieces fantāzijas lidojumu un varbūt drīzajiem rudens mēnešiem iegādātos kādu krāsainu un unikālu zīda šallīti.

Madonas rajona bibliotēkas direktores vietniece metodiskajā darbā Daiga Puķīte izstādi raksturoja kā ļoti patīkamu un krāšņu: – Vēlētos visus aicināt uz apgleznotā zīda izstādi. Tā atrodas Madonas rajona bibliotēkas konferenču zālē un ir patiešām ļoti skaista. Izstāde ir atvērta jau kādu laiciņu, domājams, ka visu augustu to vēl varēs aplūkot. Apgleznotas ir zīda šallītes, spilventiņi, glezniņas. Ja ir kas iepaticies, to var iegādāties, sazinoties ar izstādes autori.

Ilga Bērziņa izstādi sauc par ļoti lielu pagodinājumu no bibliotēkas darbiniecēm, jo tieši viņas ierosinājušas parādīt plašākai publikai viņas talantu rokdarbos.

– Mani uzrunāja Sarmīte Radiņa pagājušajā rudenī ar piedāvājumu rīkot izstādi konferenču zālē. Protams, es jutos ļoti pagodināta, it sevišķi tāpēc, ka darbinieces ir redzējušas daudzas izstādes un arī mani darbiņi viņām ļoti patīk. Visas ziemas garumā šo to darināju un izstādei piemērotākos darbus liku vienuviet. Tad nejauši uz ielas satiku Inesi Jakobi, kas nebija īpaši jāpierunā, lai izkārtotu izstādi. Par to viņai liels paldies, jo rezultāts patiešām ir brīnišķīgs, – atzina Ilga Bērziņa. Darbiņu veidošanā viņa bijusi tik čakla, ka puse no izstādei domātajiem darbiņiem palikusi pāri, taču tas parasti tiekot darīts ar aprēķinu – lai ir, no kā izvēlēties. Rokdarbniece pieprot daudz ko: adīt, tamborēt, apgleznot zīdu. Arī šajā izstādē varot redzēt no visa kā pa drusciņai, taču zīda – visvairāk.

Vasaras iedvesmojošā klātiene ir manāma taureņos un ziedos, taču izstādes pamatdoma nav atainot kādu noteiktu dabas motīvu. Ilga Bērziņa atklāja:
– Es vēlējos parādīt to, cik daudz cilvēks var izdarīt. Būtībā darbs dara darītāju. Jo vairāk dara, jo vairāk sanāk. Arī pati, pēc tam, kad biju saņēmusi šo piedāvājumu par izstādes veidošanu, devos uz kultūras namu, lai pieteiktos Tautas tēlotājas mākslas studijā pie Līgas Kalniņas. Visu gadu mācījos gleznot ar eļļu, lai sevi pilnveidotu. Krīzes nebūs, ja vien cilvēki darbosies un darīs.

Tie, kas interesējušies par izstādīto rokdarbu iegādi, atzinuši, ka cenas nav lielas, ņemot vērā to, ka tas tomēr ir mākslas darbs. Piemēram, otru tādu pašu šallīti citai sievietei ap kaklu nemanīs. Rokdarbniece atzina, ka katrs darbs radīts ar mīlestību un nekādas steigas radošajā procesā nav. Taču, ja kas arī iekrīt acīs, jāuzmanās, jo tas varētu būt jau aizrunāts -rokdarbnieces šallīšu pirkt gribētāju netrūkst. Ar Ilgu Bērziņu var vienoties, kādas krāsas un toņus vēlas uz apgleznotās zīda šallītes.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px