Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē no 1. aprīļa skatāma fotogrāfa – novadnieka Andreja Granta personālizstāde.
Melnbaltās fotogrāfijas meistars Andrejs Grants ir viens no ievērojamākajiem vidējās paaudzes fotogrāfiem Latvijā. Ieguvis jurista diplomu Latvijas Universitātē, par dzīves aicinājumu viņš tomēr izvēlējies fotogrāfiju. Kopš 1981. gada sarīkojis vairāk nekā 30 personālizstāžu Rīgā, Koknesē, Ogrē, Madonā, Viļņā, Tallinā, Dublinā, Strasbūrā, Berlīnē, Stambulā, Minskā, Stokholmā, kā arī piedalījies vairāk nekā 40 grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Saņēmis Latvijas fotogrāfijas „Latio" Gada balvu (2007), Latvijas Mākslinieku savienības balvu par izcilāko sniegumu fotomākslā (2001), Higašikavas (Japāna) 17. foto festivāla balvu „Labākais ārzemju fotogrāfs" (2001), kā arī „Hasselblad Foundation" stipendiju (1998, kopā ar Intu Ruku).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.03.2011.
Autore: INESE ELSIŅA