Atbalstu kultūrai šajā rudenī Latvijas iedzīvotājus aicinājusi izteikt Radošo savienību padome.
Akcija „Es par kultūru" notiek līdz 16. oktobrim dažādās kultūras institūcijās: kinoteātros, grāmatnīcās, bibliotēkās, muzejos, teātros, koncertu norises vietās, mūzikas, mākslas skolās un augstskolās, kā arī interneta portālā „Delfi".
Akcijas laikā iedzīvotāji aicināti ar saviem parakstiem apliecināt, ka kultūra viņu dzīvē ir svarīga.
Atbalstot minēto akciju, 16. oktobrī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāles Skolas ielā 10a un muzeja krājums Skolas ielā 12 būs atvērts līdz pulksten 18. Turklāt interesentiem būs dota iespēja to apmeklēt par brīvu.
– Ir ļoti svarīgi apzināties, kas mēs esam, kādas ir mūsu garīgās vērtības, – uzskata muzeja mākslas izstāžu organizatore Inese Jakobi. – Akcijas laikā visi aicināti ieskatīties muzeja piedāvājumā – kādas laikmetu liecības un kultūras zīmes šeit atrodamas. Kā zināms, ja nav kultūras – nav valsts.
Izstāžu zālēs ikviens varēs arī parakstīties akcijas „Es par kultūru" parakstu vākšanas lapās.
Autore: INESE ELSIŅA