Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

12. koru saiets “Meņģeļos”

Redakcija

Autors • 23.09.2008.

12. koru saiets “Meņģeļos”
Burtu lielums

Sestdien, 20. septembrī, jau 12. reizi notika Latvijas koru saiets brāļu Jurjānu dzimtajā mājā "Meņģeļos", kas atrodas skaistā vietā – Ērgļu novadā pie Pulgošņa ezera.

Šogad dziedātājiem un dejotājiem sakarā ar Vispārējiem latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkiem sezona ieilga līdz pat jūlijam, tāpēc pasākuma organizatori bija nobažījušies, vai kolektīvus jau septembrī varēs atkal saaicināt kopā un noorganizēt šo par tradīciju kļuvušo koru saietu. Bet, spītējot rudenīgajam laikam, "Meņģeļos" ieradās 17 kolektīvi, kas klātesošos priecēja ar latviešu tautas dziesmām un dejām.

Diena sākās ar emocionālu garīgās mūzikas koncertu katoļu Svētā Krusta dievnamā, kur dziedāja Stirnienes garīgās mūzikas koris "Reversium" Ingas Zepas vadībā un sieviešu koris "Paula" no Raplas apriņķa Igaunijā. "Meņģeļu" sētā muzicēja kapelas, un katrs varēja uzrakstīt savu novēlējumu brāļu Jurjānu dzimtajām mājām, pretī saņemot krāsainu rudens ābolu, kurā bija paslēpti labie vārdi.
Vienlaicīgi ar 12. koru saieta atklāšanu notika arī piemiņas brīdis "Meņģeļu" sētā, kas bija veltīts brāļiem Jurjāniem. Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, uzrunājot klātesošos, teica: – Lai arī ir vēss, bet dziesma sildīs mūsu sirdis. Vēlos pateikt lielu paldies sieviešu korim "Paula", jo viņas šo dienu sāka ar dziesmu. Ir patīkami, ka paplašinās mūsu draugu loks un brauc ciemiņi no citām valstīm, jo brāļu Jurjānu nozīme latviešu kultūrā ir nenovērtējama. Lai skan mūzika mūsu sirdīm ne tikai svētkos, bet arī ikdienā un lai mūsu gars paceļas virs pelēkās ikdienas.

Savukārt valsts aģentūras "Tautas mākslas centrs" vecākā speciāliste mūzikas jautājumos Antra Purviņa klātesošajiem novēlēja: – Šogad "Meņģeļos" tiekamies jau 12. reizi, manuprāt, tas liecina, ka šai vietai ir maģiska pievilcība. Ir pagājuši tikai divi mēneši pēc Dziesmu svētkiem, bet koru diriģenti neilgi pēc tiem jau zvanīja un jautāja, kad atkal notiks koru saiets "Meņģeļos". Šī vieta mūs visus aicina. Ir prieks redzēt dziedātājus, īpaši tos, kas katru gadu ir kopā ar mums Ērgļu novadā. Neraugoties uz dažādiem apstākļiem, kas ir valstī, ceru, ka arī turpmāk brāļu Jurjānu mājas būs tās, kur visiem koru kolektīviem pulcēties un ar dziesmām priecēt klātesošos. Es dziedātājiem novēlu radošu sezonu, un noteikti nākamgad tiksimies jau 13. koru saietā "Meņģeļos".

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.09.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px