Septembrī noslēdzās Latvijas mazpulku projekts „Visu daru es ar prieku!", kurā bija iesaistījušies arī Madonas novada Bērzaunes, Kusas, Ļaudonas mazpulki.
Projektā 12 mēnešu garumā tika pieaicināti skolotāji – seniori, kuri darbojās ar mazpulcēniem pēc izstrādātās apmācības programmas. Šī programma tika īstenota 30 pagastos Latvijā.
14. septembrī Latgales mazpulku projekta noslēguma pasākums notika Jēkabpils Vēstures muzejā – Krustpils pilī – ar dažādām dalībnieku aktivitātēm. Visi mazpulki veidoja ziedu paklāju ar mazpulka simbolu – Laimas āboliņa lapiņu –
pils pagalmā. Skolēni vēroja, paši veica dažādus roku darbus, veidoja mazpulku emblēmu no sāls mīklas, iemācījās izlocīt lilijas ziedu, izgatavot jājamo rotaļu zirdziņu, atkodēt senos tekstus, apgūt interesantas spēles.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.10.2012.
Autore: LĪGA GRĀVĪTE,
Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe