Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Videofilma rullēs atkal

Redakcija

Autors • 19.08.2009.

Burtu lielums

Šopiektdien, 21. augustā, pulksten 21.30 kinoteātrī „Vidzeme" notiks Madonas jauniešu iniciatīvu centra projekta „Mana videofilma rullē" otrā kārta, uz kuru, līdzīgi kā pirmo, jauniešiem vecumā no 16 līdz 25 gadiem bija jāsagatavo īsfilma 5-7 minūšu garumā.

Atgādināsim, ka pirmajā kārtā, kuras motīvs bija „Dzīvot – tas ir…", uzvarēja Emīls Desjatņikovs. Pirmās kārtas 10 īsfilmas žūrijas locekļus pārsteidza gan ar jauniešu daudzveidīgo skatījumu uz to, ko nozīmē dzīvot, gan ar atšķirīgo pieeju filmu veidošanā. Uz otro kārtu iespējas radoši izvērsties jauniešiem tiek piedāvātas vēl plašākas, jo īsfilmai ir brīvais temats. Viena no projekta iniciatorēm un organizatorēm, Madonas jauniešu iniciatīvu centra pedagoģe Inese Nagle cer, ka jaunieši skatītājus un žūriju spēs pārsteigt atkal.

– Šoreiz mēs skatītāju un žūrijas uzmanībai piedāvāsim 9 jauniešu īsfilmas. Daži jaunie filmu veidotāji pēc pirmās kārtas atkrita, taču klāt ir nākuši jauni. Uz galveno balvu – ārējo cieto disku – pretendēs tikai tie jaunieši, kas būs piedalījušies abās konkursa kārtās, – pastāstīja Inese Nagle.

Konkursa žūrijā, līdzīgi kā iepriekšējā reizē, būs Vidzemes TV operators, montāžists Kārlis Kumsārs, pasākumu organizēšanas firmas „Bombongas" vadītāja Banga Vējiņa un videooperators Dainis Kreilis. Ceturtā žūrijas locekļa vietā, ko pirmajā kārtā ieņēma dziedātāja Ella, šoreiz bija plānots uzaicināt vienu no spilgtākajiem Latvijas šovbiznesa pārstāvjiem Lauri Reiniku, taču viņš pēdējā brīdī atteica. Tiesa, gluži bez Laura konkurss nepaliks, jo Reinika vietu ieņems Dailes teātra aktieris Lauris Dzelzītis.
Inese Nagle atgādina, ka arī šoreiz skatītājiem būs iespēja balsot par savu simpātiju, un lielākās skatītāju simpātijas ieguvušās īsfilmas autors tiks apbalvots.

Vaicāta, kāpēc pasākums, līdzīgi kā jūlijā, netiek rīkots Mīlestības graviņā pie strūklakas, Inese Nagle atbildēja, ka laiks kļūst aizvien vēsāks un, zinot to, ka konkurss tiek rīkots salīdzinoši vēlu vakarā (pirmās kārtas konkurss noslēdzās vienos naktī), tika pieņemts lēmums nesaldēt cilvēkus un pārvākties uz siltākām telpām.
Uz pasākumu, kas ir bez maksas, laipni aicināts ikviens interesents; galu galā iespēja vērot un novērtēt jauniešu izpausmes, kas pilsētvidē neaprobežojas vien ar vandalismu, nemaz tik bieži negadās.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px