Ar Kusas pamatskolas komandas uzvaru 6.-7. jūnijā RTU atpūtas bāzē „Ronīši" noslēdzās CSDD rīkotais Jauno ceļu satiksmes dalībnieku forums – lielākās valsts sacensības skolēniem, kuri mācās drošas velobraukšanas pamatus.
Šīm sacensībām ir 21 gadu ilga vēsture, līdz valsts finālam aizkļūst 32 labākās Latvijas komandas. Madonas novadu vairāk nekā 15 gadu nemainīgi pārstāv komandas no Kusas pamatskolas. Zīmolam „Kusa-1" ir leģendāra slava šo sacensību kontekstā, jo spēts uzvarēt pēdējos piecus gadus pēc kārtas. Šogad komandā startēja: S. Bērtiņa, S. Blaua, A. Lapsa, I. Kalniņš, U. Beķeris un R. Drozds. Saskaņā ar sacensību nolikumu uzvarētājkomanda pārstāvēs Latviju Eiropas sacensībās Norvēģijā. Arī pērn un aizpērn valsts izlasi veidoja tikai Kusas pamatskolas skolēni, izcīnot bronzas medaļas gan Polijā, gan Melnkalnē. Sīvākie konkurenti cīņā par godalgotajām vietām Eiropas sacensībās tradicionāli ir komandas no Serbijas, Krievijas, Čehijas un Latvijas. Līdz šim Latvijas komandai uzvarēt izdevies tikai vienreiz – 2009. gadā Somijā. Lepojamies, ka čempionu komandā bija arī Kusas komandas pārstāvis U. Drozds. Kopumā Latvijas izlasē gadu ritējumā startējuši 18 kusēnieši.
Tie, kas nonākuši Eiropas sacensībās, nākamajā sezonā vairs komandā startēt nedrīkst. Tā tiek dota iespēja sacensību apritē iesaistīties lielākam bērnu skaitam. Šis sacensību nolikuma punkts Kusas pamatskolai ir sāpīgs ierobežotā skolēnu skaita dēļ. Starp citu, nolikums atļauj komandu komplektēt brīvi, piemēram, no vairāku skolu audzēkņiem. Tāpēc piedāvāju 1.-5. klašu bērniem no Madonas vai kādas citas novada vietas, kuriem ir nopietna interese par velodrošības sacensībām, iesaistīties Kusas pamatskolas interešu izglītības pulciņa „Jaunie ceļu satiksmes dalībnieki (CSD)" nodarbībās reizi nedēļā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.06.2014.
Autors: AGRIS SĀRS,
Kusas pamatskolas direktors,
velodrošības treneris