Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

„Uzstāšanās konkursos dod milzīgu pieredzi”

INESE ELSIŅA

Autors • 21.01.2016.

„Uzstāšanās konkursos dod milzīgu pieredzi”
Burtu lielums

Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas 8. klavieru klases audzēkne Zane Gerenberga visus piecus konkursa pastāvēšanas gadus ir piedalījusies Jāņa Norviļa starptautiskajā pianistu konkursā.

Klavieru ansamblis, kurā spēlē Keita Klinta Tomovica un Zane Gerenberga, šogad ieguva 2. vietu.
– Konkursā man gājis ļoti labi, visos gados ir bijusi kāda vieta, – aicināta uz sarunu, saka Zane. – Veiksmīgākais bija konkursa otrais gads, kad ieguvu 2. vietu un mani īpaši novērtēja žūrijas pārstāvis – pianists Vestards Šimkus. Viņš izvirzīja mani spēlēt savā meistarklasē, togad saņēmu arī alternatīvās žūrijas balvu.
Uz jautājumu, kas jaunieti motivē piedalīties konkursā, Zane atbild: – Man patīk spēlēt un būt uz skatuves. Patīk tas, ka citi aplaudē, bet es – uzstājos. Parasti konkursos piedalos solo sadaļā, šis bija otrais gads, kad spēlēju kopā ar skolasbiedreni. Esmu piedalījusies pianistu konkursos Koknesē, Valmierā, Līvānos, Siguldā, piedalos arī valsts pianistu konkursos. Uztraukumam tieku pāri, sevi iedvesmojot, ka būs labi un satraukums rimsies.
Taujāta par nākotnes plāniem, Zane atklāj: – Esmu sākusi apgūt saksofona spēli, ceru, ka nākamajā mācību gadā varēšu to pilnveidot mūzikas skolā. Kā profesiju mūziku, iespējams, neizvēlēšos, bet spēlēt savam priekam un orķestrī ļoti vēlos.
Taujāta, cik svarīgs instrumenta apguvē ir skolotāja faktors, Zane komentē: – Skolotājam ir ļoti liela nozīme. Skolotāja Līga Cepīte mani ļoti atbalsta, viņa ir labākā skolotāja – vienmēr visu izstāsta, katram skaņdarbam pieliek savu iztēli, lai labāk varam iejusties. Šoreiz bija jāiztēlojas zagļu gājiens, tas bija interesanti un aizraujoši. Bieži priekšnesumā skolotāja iekļauj arī atraktīvus elementus – piemēram, šoreiz vairākās vietās sasitām plaukstas. Tas publikai un žūrijai ļoti patīk, un arī mēs, spēlētājas, jūtamies brīvāk.
Kad vaicāju raksturot ansambļa specifiku, Zane stāsta: – Ansamblī svarīgi saspēlēties kopā, lai liktos, ka spēlē viens. Sākumā katrs iemācās savu partiju, pēc tam strādājam kopā. Klavieres ir jāspēlē katru dienu. Kad laika ir mazāk, spēlēju stundu, parasti gan vairāk. Šogad ir jābeidz Madonas mūzikas skola, tāpēc darba ir ļoti daudz.
Līdztekus mūzikas skolai Zane šogad absolvēs 9. klasi vispārizglītojošajā skolā. – Mācos Madonas Valsts ģimnāzijā, un eksāmenu sesija pavasarī būs abās skolās, –
apstiprina Zane. – Uzstāšanās konkursos dod milzīgu pieredzi, jo norūda, attīsta cīņassparu. Tas, ka esmu apguvusi klavierspēli, noder arī ģimnāzijā, jo uzstājos skolas pasākumos, spēlēju instrumentu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px