Lidojums uz Briseli – Eiropas Parlamenta mītnes vietu -, kas bija deputāta Valda Dombrovska dāvana R. Blaumaņa literārās prēmijas laureātiem un viņu pavadonēm, jau noticis, palikušas vien brīnišķīgas atmiņas un pateicība par Beļģijā pilnvērtīgi pavadītajām dienām.
Agrs 23. februāra rīts Rīgas lidostā tuvāk sapazīstināja visus piecus „blaumaniešus": domrakstu konkursa uzvarētāju Lindu Dieriņu (Aizkraukles rajona Bebru pamatskola), kas ceļoja kopā ar savu skolotāju Lindu Šmiti, ar Helmutu Cauni (Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija), viņa mammu – Liepas pamatskolas angļu valodas skolotāju Daci Cauni – un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktori Līviju Zepu. Visa ceļojuma laikā klāt bija arī Rūdolfs Blaumanis, bez kura daiļrades esamības skolēni, iespējams, ne tik ātri un ērti būtu nokļuvuši ES galvaspilsētā. Tika runāts par konkursu, par Blaumani, par talantīgajiem mūsdienu bērniem. Latvijas delegācijas ETP-ED grupā, kurā līdz ar pieciem „blaumaniešiem" bija vēl divdesmit cilvēku, dižā Ērgļu rakstnieka klātbūtni sajuta ikviens. Tika izrādīta vēlme iepazīt konkursantu darbus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2009.
Autore: LINDA ŠMITE
Foto no personiskā arhīva