Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Tuvojas darba grāmatiņu nodošanas laiks

ZANE BIKOVSKA

Autors • 24.10.2024.

Burtu lielums

Katru gadu novembris ir laiks, kad tiek apkopotas jauniešu nostrādātās brīvprātīgā darba stundas, lai tie jaunieši, kas iepriekšējā periodā nostrādājuši vismaz sešdesmit stundas, saņemtu Madonas novada domes priekšsēdētāja parakstītu apliecinājumu.

Jaunietis, kas būs nostrādājis visvairāk stundu, saņems Jaunatnes lietu gada balvu „Sudraba gailis" nominācijā „Brīvprātīgais".
Ja tev ir sava brīvprātīgā darba grāmatiņa, tad līdz 15. novembrim nodod to Madonas novada multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Kubs", kas atrodas Raiņa ielā 12, savukārt, ja šobrīd brīvprātīgā darba grāmatiņas vēl nav, to ir iespējams saņemt un sākt darboties brīvprātīgajā darbā jau šodien. Grāmatiņas arī pieejamas „Kubā".
Iestādes vadītāja Laura Zariņa pastāsta: – „Kubā" strādāju aptuveni divus gadus, un, tos izvērtējot, varu teikt – jauniešu aktivitāte pērn bija nedaudz mazāka, nekā ir šogad. Varbūt šis brīvprātīgais darbs nebija tik ļoti popularizēts, lai gan par to runā katru gadu. Pagājušajā gadā vairāk informējām jauniešus un arī pedagogus, un jaunatni aicinājām strādāt ne tikai jauniešu centru ietvaros, bet arī skolās, patversmēs, dažādās iestādēs. Man šķiet, ka arī pedagogi kļuvuši ieinteresētāki, lai jaunieši būtu vairāk nodarbināti, tāpēc šogad jaunās paaudzes pārstāvju aktivitāte ir augusi. Protams, nevar galvot, ka brīvprātīgā darba grāmatiņas izņemšana garantēs jaunieša dalību šajā darbā, taču fakts, ka viņš ir saņēmis šo grāmatiņu, tomēr norāda uz iniciatīvu. Gadījumā, ja arī šogad neizdosies savākt šīs sešdesmit stundas, tad noteikti nākamgad šis mērķis tiks sasniegts un sakrāts trūkstošais. Un, kad tas notiks, radīsies gandarījums. Ir sasniegti arī vareni rekordi – pat četri simti un astoņi simti stundu.
Tiek atgādināts, ka sasniedzot sešdesmit nostrādātās stundas, jaunietis saņem Madonas novada pašvaldības priekšsēdētāja Agra Lungeviča parakstītu apliecību, ko var iesniegt klāt savam CV, piemēram, strādājot vasarā kādā darba vietā, un tas apliecinās darba devējam, ka cilvēks ir strādājis arī bez maksas, jo citādāk pieredzi dzīvei iegūt nevar. Pateicoties šiem apliecinājumiem, var iegūt stipendiju mācībām skolā. Laura Zariņa pateicas pedagogiem, kuri mudina un motivē audzēkņus piedalīties brīvprātīgajā darbā, kas dod iespēju arī pilnveidot un dažādot savas prasmes. Vislabāk un veiksmīgāk strādā informācijas nodošana no mutes mutē, kad jaunieši viens otram stāsta par brīvprātīgā darba iespējām un ieguvumiem. Ne reti sociālajā vidē ievietotā informācija pat netiek pamanīta, tieši tāpēc spēcīgākais instruments ir pats cilvēks, kas visveiksmīgāk spēj izplatīt ziņas. Nākotnē varētu apsvērt ideju, ka brīvprātīgo darbu strādājošie jaunieši dodas ciemos uz skolām, lai skolēniem par to stāstītu un dalītos pieredzē. Laura uzsver, ka vēl ir laiks, lai sasparotos un sakrātu nepieciešamās darba stundas. Viņa priecājas arī par veselīgo konkurenci, kas pastāv jauniešu vidū, jo motivācija un pašdisciplīna esot ļoti liela problēma daudziem jaunajiem cilvēkiem.

25.10.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px