Skolas gaitas rit jau pilnā sparā, un Madonas pilsētas 1. vidusskolā nupat aizvadīta tūrisma diena. Šī diena atmiņā paliks ilgi, jo šogad mums, 11.b un 12.b klasei, kā jau tūrisma novirziena klasēm, tika dota iespēja izplānot un noorganizēt pārgājienus 6.- 8. klasei.
Noskatījušies laika ziņas un apbruņojušies ar dienas aktivitāšu plānu, devāmies ceļā. Par galamērķiem katra vadītāju grupa bija izvēlējusies kādu vietu Madonas apkārtnē – karjera ezeru, kādreizējo kartinga trasi, un bija arī grupu vadītāji, kas galamērķi neatklāja līdz pat pēdējam brīdim.
Man kopā ar vēl 3 meitenēm bija tas prieks vadīt 7.a klases pārgājienu uz karjera ezeru. Var tikai apbrīnot, kā mūsu ceļabiedri izbaudīja šo dienu. Tā kā par galamērķi izvēlējāmies netālo karjera ezeru, nonākusi galā, 7.a klase vēl bija pilna enerģijas un ar lielu aizrautību iesaistījās spēlēs un pārējās aktivitātēs.
Turpceļā viņi gods godam veica uzdevumu pēc fotogrāfijām, atpazīstot vietas Madonā. Vēlāk kopīgi našķojāmies ar rudenīgiem gardumiem, un katrs no bērniem varēja izlozēt savu pienākumu, kura izpilde vēlāk izvērtās jautrā piedzīvojumā. Lielu atsaucību guva stafetes skrējiens, lēkšana ar maisiem un basketbols. Par spīti lietum un vējam visi ļoti labi pavadījām laiku, un daži no 7.a klases nemaz nevēlējās doties mājās.
Ar ugunskuru un desiņu cepšanu noslēdzām 2009. gada piknika sezonu un nu ar nepacietību gaidām nākamo tūrisma dienu.
Autore: RŪTA ŠNEIDERE