Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Tikšanās auto modelisma trasē

INESE ELSIŅA

Autors • 01.02.2024.

Tikšanās auto modelisma trasē
Burtu lielums

20. janvārī Madonas bērnu un jauniešu centrs organizēja trases auto modelisma Vidzemes mēroga sacensības.

Ar pulti vadāmās paštaisītās elektro automašīnas ir vaļasprieks daudziem pusaudžiem Latvijā. Uz sacensībām Madonā ieradās ciemiņi – sportisti no Mazsalacas, Rūjienas, Limbažiem, Vidzemes priekšpilsētas rajona Rīgā, kā arī sportisti no Valmieras. Kopā ar madoniešiem sacensībās piedalījās 54 dalībnieki. Spēkošanās notika „Vidzemes kausa" ietvaros, un Vidzemē auto modelisma sportisti ir sevišķi spēcīgi, tie nāk no klubiem ar senām tradīcijām un uzkrātu pieredzi. Vidzemnieki savulaik ir izcīnījuši pat pasaules čempiona titulu!

Sacensībām gatavojas nopietni
Pirms sacensībām ikvienā vietā notika ļoti nopietna gatavošanās. Auto modelisma klubu dalībnieki pārbaudīja modeļus, veica tiem pēdējās apkopes un regulēšanas darbus, savukārt Madonā prestižajām sacensībām īpaši tika gatavota auto modelisma trase. Skatoties uz līdz šim sasniegtajiem rezultātiem, nākas secināt, ka visu klubu pārstāvjiem jāturpina nopietni darboties un rezultāti neizpaliks.

Pašmāju ieguldījums
Uzrunājot klātesošos, Madonas BJC trases auto modelisma pulciņa vadītājs Imants Pulkstenis uzsvēra, ka Madonā šāda mēroga sacensības notiek pirmo reizi: – Esam iepriekš braukuši spēkoties uz sacensībām Mazsalacā, Rūjienā, Limbažos, Valmierā, bet Madonā auto modelisma sacensībām izvēlēta salīdzinoši jauna vieta. Prieks, ka esam ierakstīti „Vidzemes kausa" formulā.
– Mūsu jauniegūtā māja šodien čalo, – gandarījumu par viesiem izteica Madonas BJC direktores vietniece Ilze Zēmele. – Esam priecīgi par tik liela mēroga sacensībām. Izbaudiet šo dienu, sadraudzējieties savā starpā un tik ļoti nepārdzīvojiet neveiksmes, ja tādas gadās.
Sacensību apbalvošanai tika sagatavoti 8 medaļu komplekti un ceļojošais kauss. Imants Pulkstenis minēja, ka jau iepriekš madoniešiem Vidzemes sacensībās ir bijuši panākumi – 3. vieta Guntaram Bāņekalnam un 4. vieta Reinim Putniņam. Šajās sacensībās visiem bija ambīcija 54 sportistu konkurencē sevi parādīt vēl labāk.

Sacensību norise
Sacensības iesākās jau pulksten 9 ar treniņbraucieniem iesācēju-debitantu klasē, kā arī G32, G12 jauniešiem, Open un G12 senioru kategorijā.
Bija padomāts par patriotismu – visi dalībnieki atklāšanas brīdī nodziedāja Latvijas valsts himnu. Arī par galvas „izvēdināšanu" un Madonas iepazīšanu bija iepriekš padomāts – programmā tika iekļauts Madonas muzeja bezmaksas apmeklējums un muzeja darbinieces Elīnas Krupko stāstījums par šobrīd muzejā skatāmajām izstādēm. – Neliels sprungulis spieķos bija aizķeršanās, lietojot „aizvēsturiskas" datorprogrammas sacensību rezultātu nolasīšanai, – mīnusu organizatoriskajos darbos komentēja Imants Pulkstenis.
Tomēr pozitīvā bija vairāk – dalībniekiem neizpalika sātīgas pusdienas un kafejnīcas „Junge" gardās smalkmaizītes, notika apbalvošanas ceremonija, un tika uzņemta videofilma par dienas norisi Madonā. Sacensību galvenais tiesnesis Uģis Jercums atzina: „Madonā tikām brīnišķīgi uzņemti, viss bija ļoti augstā līmenī. Neesam vīlušies, ka „Vidzemes kausa" kopējām sacensībām esam pieslēguši Madonas posmu. Himnas dziedāšana, skaistas uzrunas, apbalvošana ar bungu skaņām, sarunu telpas tiesnešiem – viss bija fantastiski!"

Sportistu atsauksmes
Pieredzes bagātais sportists Henrijs Pilskungs no Rīgas vērtēja, ka auto modelisma trase Madonā nav pārāk sarežģīta. Vairāki jaunie sportisti no Rūjienas piebilda, ka trase varēja būt bez tik asiem pagriezieniem, līkumiem – iesācējiem patiktu taisnāki gabali, lai „autiņiem" var riktīgi uzspiest gāzi.
– Es teikšu leģendārā autobraucēja Mihaela Šūmahera vārdiem: „Lai finišētu pirmais, vispirms tev ir jāpabeidz!" – filozofiski noteica rīdzinieks.
– Trase daudziem bija neredzēta, neiemēģināta, bet noteikti Madonā vēl atgriezīsimies, – laikrakstam vēstīja sacensību galvenais tiesnesis Uģis Jercums. – Redzu, ka pašā Madonā šim sporta veidam būtu jāpiesaista vairāk jauniešu. No vienas puses auto modelisms liekas kā bērnu spēlītes ar mašīnītēm pa trasi, bet patiesībā tas ir liels un labs aizsākums inženierzinātnēm, elektrotehnikas apguvei un citu lietu mācībām. Būtu lieliski, ja arī Madonas pusē šis pulciņš tiktu vairāk atbalstīts ar lielāku stundu skaitu skolotājam un lielāku aktivitāti no jauniešu puses.

Attīstība vēl kādā lietā
Attīstība kopīgai izaugsmei iespējama arī reģionā ap Madonu. Valmierietis atzina, ka būtu vērts iepazīt Jēkabpils auto modelistu trasi, uz sadraudzību aicināt arī viņus. Bez tam Uģis Jercums uzslavēja paaudžu sadarbību: – Pamanīju, ka Madonā savus bērnus ļoti atbalsta vecāki. Vairāki tēvi bija ieinteresēti līdzdarboties kopā ar saviem dēliem, un tas nebūt nav redzams visās vietās. Šis sporta veids sākotnēji liekas kā spēle, rotaļa, bet vēlāk ar auto modeļiem cilvēki brauc līdz sirmam vecumam. Tiek organizēti Eiropas un pasaules čempionāti, kuros piedalās brieduma gadu cilvēki, seniori un seniores.
Nākamās sacensības, uz kurām dosies Vidzemes jaunie auto modelisti, būs „Rīgas Motormuzeja kauss" galvaspilsētā un „Vidzemes kausa" posmi Limbažos, Mazsalacā, Valmierā, Rūjienā. Uz tiem aicināti arī Madonas aktīvisti.

02.02.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px