Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Tiecos pēc kā jauna un interesanta”

Redakcija

Autors • 27.06.2012.

“Tiecos pēc kā jauna un interesanta”
Burtu lielums

Tveru mirkli un dzīvoju šodienai, par ikdienas sīkumiem galvu nesaķeru un nečīkstu, cenšos visam pieiet ar vēsu prātu. Kam gan būs labums, ja visi bezspēcībā nolaidīsim rokas? Dzīvi cenšos pieņemt tādu, kāda tā ir. Plūstu pa straumi, un, ja kāds tagad piedāvātu braukt uz Ameriku vai kur citur, ilgi nedomājot, piekristu, jo uzskatu, ka ir jāizmanto viss, ko dzīve piedāvā, varbūt rīt vai arī nekad otras tādas iespējas nebūs, – tā ar sevi iepazīstina topošais multimediju dizainers Mareks Strods.

Puiša dzīve pašlaik paiet pa divām pilsētām – Ogri un Madonu. Ogres Valsts tehnikumā Mareks apgūst multimediju dizainera profesiju, bet Madonas klubā „Pandas" puisis strādā par fotogrāfu. Brīvajā laikā, kā gan ir diezgan maz, Mareks ar draugiem atjaunoja skeitparku. No Madonas novada domes ieguvuši nelielu finansējumu, tika restaurēts skeitparks. Saruna ar Mareku Strodu – par viņa interesanto nodarbošanos.

– Multimediju dizainers – tas skan diezgan sarežģīti. Ko tas nozīmē?
– Multimediju dizainers ir ļoti universāls cilvēks. Daudzi multimediju dizaineru salīdzina ar reklāmistu, taču tās ir divas atšķirīgas lietas. Man ir arī viens ieteikums cilvēkiem, kuri vēlas mācīties par reklāmistiem, – nedariet to. Nevienu nebiedēju un neatrunāju, jo tāpat katrs izdarīs tā, kā gribēs, bet varu pateikt to, ka reklāmistos cilvēku ierobežo, studentus orientē ļoti šaurā zināšanu lokā. Mums, topošajiem multimediju dizaineriem, tas ir daudz plašāks, varam darīt daudz ko vairāk. Mums ir arī lielākas izredzes darba tirgū. Pēc skolas beigšanas varēšu strādāt kompānijās, veidot tām bukletus, vizītkartes, reklāmas plakātus, logotipus, izveidot web lapas dizainu un uztaisīt to CorelDraw programmā. Gatavošu reklāmas banerus, videoreklāmas un citas reklāmai nepieciešamas lietas.

– Kas tevi pievērsa fotografēšanai?
– Tas sākās ar skeitošanu. Interneta portālos skatījos visus feinos video, pašam arī sagribējās tādus. Tad radās iespēja palīdzēt citiem video tapšanā, tā lietiņa iepatikās, likās interesanti, sapratu, ka man tas padodas. Vēlāk apsvēru domu par kameras pirkšanu. Līdz tagadējam līmenim fotografēšanā gāju apmēram piecus gadus, bildes ir skaistas un labas, taču ar katru reizi cenšos to kvalitāti uzlabot. Nevaru teikt, ka viss bija viegli, bet smags darbs atmaksājas. Sākumā man bija ne jau tā labākā tehnika fotografēšanai, bet ar laiku to iegādājos.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.06.2012.

Autore: LAURA RUSKULE

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px