Jaunais mācību gads arī Madonas BJC teātra studijā „Pilnpiens" ir jauno audzēkņu uzņemšanas laiks. „Pilnpiena" jaunieši Madonas BJC 50. jubilejas gadā bijuši aktīvi.
Pagājušajā mācību gadā „Pilnpiens" piedalījās un organizēja kopumā 29 pasākumus.
Parasti man kā pedagogam jautā, cik ilgi strādāju un kādi sasniegumi ir bērnu un jauniešu izglītošanas jomā. Par teātra sporta treneri strādāju sešpadsmito gadu, un mani joprojām aizrauj iespēja iemācīt bērnam un jaunietim kļūt radošam un iztēles bagātam, radīt iespēju uzstāties un pilnveidot ķermeņa stāju un pašpārliecinātību, aicināt paraudzīties uz saviem talantiem un vienreizību, mācīt strādāt ar citiem komandā un mīlēt darbu, radīt apstākļus priekam, mīļumam un atbildības izjūtai citam par citu, kas bieži pārvēršas ilgā draudzībā, pat aizejot studēt.
Sasniegumi kopā ar jauniešiem vispirms ir katra individuālās mazās uzvaras pār bailēm un kompleksiem, kas neļauj attīstīties. Netrūkst arī Latvijas mēroga sasniegumu: 2010. gadā – pirmās pakāpes diploms tērpu kolekcijai „Jautrās pirtnieces" X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Tērpus prezentēja studijas jaunieši. 2013. gadā – 1. vieta vidusskolas grupā Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta finālturnīrā „Tauriņu uzbrukums". 2015. gadā – 1. pakāpes diploms un 1. vieta Latvijas teātra sporta turnīrā vidusskolas grupā XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. 2017. gadā republikas sacensībās „Rīgas kauss 2017" 1. un 3. vieta vidusskolas grupā, 2. vieta pamatskolas grupā.
Tā kā studijā darbojamies ar improvizācijas teātra uzdevumiem, Latvijas mēroga teātra sportā viens no svarīgākajiem pasākumiem šogad bija sacensības „Rīgas kauss 2017", kas norisinājās 21. un 22. aprīlī. Sacensību divās dienās piedalījās bērnu un jauniešu komandas no visas Latvijas. No „Pilnpiena" uz Rīgu atlasē tika izvirzītas trīs komandas, kas veiksmīgi tika arī otrās dienas finālā. Patiess prieks, ka komanda, kura strādājusi daudzus gadus (Zanda Krūmiņa, Agnese Bērziņa, Rebeka Birziņa), „Rīgas kausā 2017" ieguva 1. vietu vidusskolas grupā. Pamatskolas grupā 2. vietu Latvijā ieguva komanda, kuras dalībnieki bija jauni un centīgi impro vidē (Marks Līcītis, Emīls Jūlijs Sīmanis, Aleksis Solovjovs, Armands Audže). Trešo vietu vidusskolas grupā ieguva meiteņu komanda, kuras pēc dabas ir kautrīgas, bet sparīgas (Ance Egija Stafecka, Zanda Kočāne, Aija Kalniņa, Māra Karlsone). Svētku noskaņa un mācīšanās un kopības prieks dalībniekos turpinās vēl šodien. Ar jauniešiem jau esam pārrunājuši plānu jaunajam mācību gadam, lai „uz urrā" varam mācīties radīt, mīlēt un daudz smaidīt.
19.09.2017.