7. maijā Madonas kultūras namā ritēja mācību priekšmetu olimpiāžu noslēguma pasākums Madonas novada skolu 1.-12. klasēm.
Tā jau ir tradīcija ik pavasari svinīgā pasākumā sumināt mācību priekšmetu olimpiāžu un zinātniski pētniecisko darbu laureātus.
– Esam skaitliski neliela tauta, tāpēc ir jācenšas būt izciliem, kas ir mūsu garants pastāvēšanai, – atklājot sarīkojumu, uzsvēra Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. Viņa pauda prieku un pateicību par skolu labākajiem audzēkņiem, viņu skolotājiem un vecākiem, kas 24 stundas neatslābstoši sniedz mīlestību un uzmanību saviem bērniem.
Izglītības nodaļas speciāliste Gundega Puķīte vēstīja, ka šajā mācību gadā skolu audzēkņi piedalījušies gan novadu apvienības mācību priekšmetu olimpiādēs, gan valsts mēroga olimpiādēs. Piecu novadu apvienības pārbaudījumos kopumā piedalījušās 15 Madonas novada izglītības iestādes, pa vienai no Ērgļu un Cesvaines novada, divas Lubānas un divas Varakļānu novada izglītības iestādes. Madonas novada skolēni kopumā piedalījušies 29 šīs apvienības olimpiādēs, 11 valsts olimpiādēs un deviņos apvienības konkursos. Kopumā olimpiādēs piedalījušies 837 skolēni, 617 no Madonas novada, 63 no Cesvaines novada, 53 no Ērgļu novada, 49 no Lubānas novada un 55 no Varakļānu novada. Valsts olimpiādēs piedalījušies 14 skolēni, 12 no Madonas Valsts ģimnāzijas (iegūta 2. vieta franču valodas olimpiādē un atzinība latviešu valodas un literatūras olimpiādē vidusskolas posmā), viens audzēknis no Kusas pamatskolas (atzinība vēstures olimpiādē pamatskolas grupā, 9. klasē) un viens audzēknis no Madonas pilsētas vidusskolas. No 837 skolēniem, kas piedalījās mācību priekšmetu olimpiādēs novadu apvienībā, 333 prata izcīnīt godalgas.
– Paldies skolēnu ģimenēm par atbalstu un pedagogiem par ieguldīto darbu! – akcentēja Gundega Puķīte.
Atzinības rakstus un balvas laureātiem pasniedza Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs un priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora.
– Saņemot atzinības rakstus, skolēni jau tagad kļūst par savas nākotnes ceļa noteicējiem, – komentēja Zigfrīds Gora. – Te sākas audzēkņu veiksmīgā karjera, kas vēlāk atalgosies ar materiālo un garīgo labklājību un reizē dos labumu sabiedrībai. Jūs esat rītdienas Latvijas pilsoņi, kas stiprināsiet mūsu valsts nākotnes sabiedrību! Paldies par to un pateicība pedagogiem, kas spējuši motivēt audzēkņus uz lieliem sasniegumiem!
Godināti tika arī skolēnu mācību uzņēmumi, kas guvuši novērtējumu Latvijas un ārvalstu konkursos un gadatirgos. Par ieguldīto darbu un sadarbību ar skolu audzēkņiem pateicību saņēma pedagogi, metodisko apvienību vadītāji, skolu direktori un to vietnieki.
Priekšnesumos sarīkojuma gaitā izskanēja mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu sniegums. Esot ceļā uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, baudītie koncertnumuri atklāja kolektīvu gatavību svētkiem.
17.05.2019.