Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Sudraba gailis” jauniešu izaugsmei

INESE ELSIŅA

Autors • 04.12.2017.

“Sudraba gailis” jauniešu izaugsmei
Burtu lielums

Aizvadītās piektdienas vakars Madonas kultūras namā piederēja jauniešiem. Pasākums „Sudraba gailis" 1. decembrī pulcēja aktīvākos novada jauniešus, pašvaldību pārstāvjus, skolotājus un vecākus.

Par sarīkojuma atslēgas vārdu jeb atklāsmes motīvu organizatori bija izraudzījuši jēdzienu „spogulis". Ielūkojoties spogulī, ikviens šai vakarā varēja uzzināt, kuri tad ir aktīvākie novada jaunieši, jaunatnes darbinieki, skolu aktīvisti un jaunatnes darbā iesaistītās biedrības, grupas, cilvēki.
Zīmīgi, ka Madonas novada jaunatnes lietu gada balvas „Sudraba gailis" pasniegšanas ceremonijai šogad apritēja piektais gads, līdz ar to sarīkojums priecēja ar jaudīgāku budžetu un izmeklētākiem priekšnesumiem. Uzstājās duets no grupas „Astro'n'out", vietējās zvaigznes – ielu vingrotāji jeb grupa „BarX", sevi atklāja pārbaudītas vērtības – sporta deju dejotāji no Andra deju skolas un mūsdienu deju grupa „Aliens", savdabīga bija Madonā vēl neredzēta apvienība – spēlētāji uz santehnikas caurulēm. Kultūras nama 2. stāva foajē telpā bija „Sudraba gaiļa" piecu gadu fotoizstāde.
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs balvu pasniegšanas ceremonijas ievadā visus klātesošos sveica „Sudraba gaiļa" pirmajā jubilejā. – Katru gadu esam citā vietā, un tas dod piederības izjūtu novadam, – uzsvēra priekšsēdētājs. – Par ieguldīto darbu gada garumā vēlos pateikties jauniešiem un darbiniekiem jaunatnes jomā, jo pienākumiem veltītās stundas tajā nav skaitītas, darbs darīts no sirds.
Agris Lungevičs aicināja jauniešus apzināties savu veikumu, jo jauniešu attieksme pašvaldībai kopumā devusi iespēju sasniegt lieliskus rezultātus.
– Esam bijusi draudzīgākā pašvaldība jaunatnes jomā Latvijā, esam bijusi gada pašvaldība brīvprātīgo darbā un nākamajā gadā būsim Latvijas Jauniešu galvaspilsēta, – uzskaitīja Agris Lungevičs. – Lai nākamais gads un šis statuss liek jums justies kā komandai – stiprai, radošai un drošai! Lai izdodas!
Priekšsēdētājs piebilda, ka ir veids, kā iespējams sasniegt vēl vairāk, to atklājot, Agris Lungevičs norādīja uz drosmi un uzdrīkstēšanos: – Izejiet ārpus savas komforta zonas – un jūs iesiet pretim jaunām virsotnēm!
Madonas novada jauniešu domes vārdā visus sveica arī organizācijas līdere Solvita Vigule. Nominantiem viņa atgādināja, ka balva šai pasākumā nav galvenais: – Galvenais ir tas, ka esat novērtēti, jūsu darbs ir pamanīts un par jums priecājas līdzcilvēki. Madonas novadā ir daudz jaunatnes aktīvistu, darbs rit augstā līmenī, tāpēc gribu vēlēt, lai „Sudraba gailis" arī turpmāk pulcina pašus aktīvākos jauniešus!
Godinot un izceļot jaunatnes darbiniekus un jaunatnes darbā iesaistītās biedrības, balva „Sudraba gailis" tika pasniegta astoņās nominācijās: „Gada aktīvists", „Gada izaugsme", „Gada līderis", „Gada jaunatnes darbinieks", „Gada brīvprātīgais", „Gada pasākums jauniešiem", „Gada jauniešu centrs" un „Gada atbalsts jauniešiem".
Par „Gada aktīvistu" novadā kļuva Madara Lukaševica, nominēta arī Kristīne Kuprane, Sandija Sergejeva, Sintija Beitāne. – Sākumā tu dari to, kas ir nepieciešams, tad tu dari to, kas ir iespējams, un pēkšņi tu dari arī to, kas ir neiespējams, – novērtējot paveikto nominācijā „Gada aktīvists", līderēm teica Gatis Teilis.
Nominācijā „Gada līderis" apbalvojumu savukārt saņēma Katrīna Lukaševica, nominēts arī Andis Poļaks un Luīze Sniedze.
Balvu „Gada izaugsme" ieguva Linda Kalniņa, nominēts arī Mārtiņš Smilga un Paula Silava. – Neesmu vēl pilnībā izaugusi, tāpēc saņemtā balva ir motivācija darīt vairāk un labāk, – atzina Linda Kalniņa. – Paldies visiem, kas palīdzēja pakāpties un līdz šai balvai aizsniegties.
Balvu „Gada jaunatnes darbinieks" ieguva Iveta Kaparkalēja, nominēta arī Ieva Repša un Laura Smudze. – Paldies, mīļie, kas darbojas centrā „1. stāvs", jo bez jūsu atbalsta un zobratiņu griešanas es šeit nebūtu, – pateicību par apbalvojumu izteica Iveta Kaparkalēja. – Ar jauniešiem Kusā strādāju ceturto gadu, to daru ar prieku un aizrautību.
Balvu „Gada pasākums jauniešiem" ieguva galvenā organizatore, kas Madonas kultūras namā veidoja sarīkojumu „Es mīlu Tevi, Madonas novad!". Nominēts tika arī projekts „Switch to explore", MNJD apmācības un starptautiskā jauniešu vasaras nometne. – Pasākums nevar notikt bez komandas, un mana komanda, organizējot pasākumu „Es mīlu Tevi, Madonas novad!", bija novada jauniešu dome, – atklāja Katrīna Lukaševica. – Ideju palīdzēja īstenot jauniešu dome, tāpēc paldies komandai. Pasākumam bija daudz apmeklētāju un visiem patika, šī balva ir tam apliecinājums.
Balvu „Gada jauniešu centrs" ieguva Kusas multifunkcionālais centrs „1. stāvs", nominēta arī bērnu un jauniešu apvienība „Rīts" un Kalsnavas bērnu un jauniešu iniciatīvu centrs „UP's".
Balvu „Gada brīvprātīgais" ieguva Sintija Beitāne, nominēta arī Daniela Rudene, Katrīna Lukaševica, Luīze Sniedze, Sandija Sergejeva. – Priecājos, ka man bija iespēja darboties kā brīvprātīgajai, – saņemot apbalvojumu, sacīja Sintija Beitāne. – Brīvprātīgajā darbā ir iespēja izpaust sevi, saprast, kas īsti tev patīk. Varēju iepazīties ar jauniem cilvēkiem, iegūt jaunu pieredzi.
Balvu „Gada atbalsts jauniešiem" ieguva Anita un Raimonds Aizstrauti.
– Paldies jauniešiem, mūsu otrajai ģimenei, – pateicību par novērtējumu izteica Anita un Raimonds Aizstrauti. – Paldies arī pašvaldībai par atbalstu projektu darbā, kas dod iespēju jauniešiem un biedrībām attīstīties un izaugt.
Atgriežoties pie sarīkojumam izvēlētā simbola – spoguļa, atgādināšu, ka tas ir viens no noslēpumainākajiem sadzīves priekšmetiem, ko cilvēki lieto savā ikdienā. Ar spoguli saistās arī milzum daudz mītu un leģendu. Piemēram, grieķu leģenda vēsta, ka Narciss, ieraugot savu atspulgu dīķī, nav varējis no tā novērst acu un rezultātā pārvērties par ziedu. Savukārt Gorgona Medūza, ieskatoties savās acīs, kas atstarojās spožā vairogā, pārvērtusies akmenī. Gribas novēlēt, lai jaunieši, darot savu ārpusklases darbu, par spoguli tomēr aizmirst. Lai dara nesavtīgi un no sirds.

5.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px