Aptuveni pirms gada jaunais pianists, dzelzavietis Didzis Kalniņš intervijā atklāja, ka gatavojas doties uz maģistrantūras studijām Itālijā Arrigo Pedrollo Vičenzas Mūzikas konservatorijā (Conservatorio di Musica di Vicenza A. Pedrollo). Didzis pašlaik uz brīdi atgriezies Latvijā un uzrunāts dalās savos iespaidos par studiju laikā pieredzēto.
– Esot prombūtnē Itālijā, mājup uz Latviju gribējās ļoti. Ilgojos pēc mājām, draugiem, latviešu valodas, taču jāatzīst, ka šobrīd jau velk atpakaļ, jo jāturpina iesāktais, –
tikšanās ievadā atklāj Didzis Kalniņš, piebilstot, ka sākotnēji pēc atgriešanās Latvijā piedzīvojis augustam netipisku aukstuma šoku, kas licis uzmeklēt siltākas drēbes, lai pēc salīdzinoši siltā Itālijas klimata šeit pāragri atnākušajā rudenī neapaukstētos.
Didzis atzīst, ka Itālijā aizvadīts intensīvs un piesātināts gads: – Studijas noritēja ārkārtīgi interesanti, jo pats drīkstēju veidot savu studiju plānu, tādējādi aptverot jomas, kas tiešā veidā ir mazliet attālas no klaviermākslas, tomēr nebūt ne mazāk noderīgas. Starp tām bija režija un psihofizioloģija, taču varu teikt, ka mans lielākais ieguvums ir brīvība (Žans Pols Sartrs ir teicis: „Brīvība ir tas, ko tu dari ar to, kas ir nodarīts tev") un, esot brīvs, es varu būt laimīgs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2014.
Autore: RITA TURKINA
Foto no personiskā arhīva