24. oktobrī piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā un Valmierā – pulcējās aktīvākie kustības „Draudzīga skola" dalībnieki.
Tikšanās mērķis – diskutēt par dzīvi un sadzīvošanu skolā un plašākā sabiedrībā, kā arī iespējām iesaistīties skolas vides uzlabošanā un citiem aktuāliem jautājumiem.
Skolēnu reģionālie forumi ir jauna kustības „Draudzīga skola" iniciatīva, ko piedāvā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija. Šādu sadarbības iespēju rosinājuši paši skolēni – kustības dalībnieki. Forumos diskutējamās tēmas ir kustības dalībnieku visbiežāk minētās aktuālās problēmas un izaicinājumi.
Dalībnieki tikšanās laikā pārrunāja jautājumus: „Kustība „Draudzīga skola" – ko mēs vēl neesam izmēģinājuši", „Vai viegli būt pusaudzim?", „Kā manā skolā tiek risināti konflikti", „Skolēns un skolēnu pašpārvalde – ko mēs varam un darām, un vai tam ir kāda nozīme?". Skolēniem bija iespēja diskutēt par vienu brīvo tēmu, ko dalībnieki varēja izvirzīt pirms pasākuma.
Pēc forumiem diskusijās radušos secinājumus apkopos, un uz to bāzes taps ieteikumi rīcības programmas izstrādei kustības „Draudzīga skola" tālākai attīstībai.
Autore: INESE ELSIŅA