Devīto gadu Latvijas skolēni un bērnudārzu audzēkņi aicināti piedalīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!". Konkursa laikā plānots savākt rekordlielu izlietoto bateriju apjomu, nogādājot tās drošai pārstrādei otrreizējās izejvielās.
Izlietoto bateriju vākšanas konkursu „Tīrai Latvijai!" rīko „Zaļā josta" sadarbībā ar AS „BAO" un Valsts izglītības satura centru. Konkurss veicina videi kaitīgo preču atkritumu savākšanu un pārstrādi, palīdzot pasargāt vidi no potenciāla piesārņojuma. Izlietoto bateriju vākšana izglītības iestādēs norisināsies līdz 2015. gada februāra beigām, aptverot visu valsts teritoriju.
Lai iesaistītos konkursā, izglītības iestādēm līdz gada beigām jāreģistrējas „Zaļās jostas" mājas lapā www.zalajosta.lv izveidotajā konkursa datu bāzē. Kā pierāda iepriekšējie konkursa norises gadi, bērni labprāt bateriju vākšanā iesaista radiniekus, apstaigā kaimiņus un vaicā tuvējos uzņēmumos pēc izlietotām baterijām. Šāda mērķtiecīga pieeja nodrošina, ka iedzīvotāji vairs neizmet izlietotās baterijas kopā ar sadzīves atkritumiem, tā vietā nodod tās pārstrādei, palielinot vietējo bērnu izredzes tikt pie balvām.
Motivāciju vākt baterijas, protams, vairo organizatora sarūpētās naudas balvas 400, 300 un 200 eiro vērtībā, kā arī pārsteiguma balvas no konkursa draugiem un atbalstītājiem.
Autore: INESE ELSIŅA