Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Saņem grāmatu no prezidenta

INESE ELSIŅA

Autors • 11.08.2015.

Saņem grāmatu no prezidenta
Burtu lielums

Amatas novada Drabešu pagasta „Apneros" no 29. jūlija līdz 7. augustam notika atpūtas un piedzīvojumu nometne 6-16 gadus veciem bērniem.

Nometnē, ko organizē biedrība „Sprīdīša draugi", ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu piedalījās arī Madonas pilsētas 1. vidusskolas 2. klases skolniece Marta Štāla.

Nometnes darbībā īpaša uzmanība tika veltīta fiziskām aktivitātēm (šogad nometnes dalībnieku rindās bija desmit jaunsargi), jo skolā vairumam bērnu tās visvairāk pietrūkst. Marta gan nav starp kuslajiem, jo ikdienā nodarbojas ar karatē sportu.
– Meitene nometnē bija ļoti aktīva, viņai patīk gan kustēties, gan lasīt dzejoļus, ko dara skaisti, ar izteiksmi, – „Staram" pastāstīja Aleksandrs Kalvāns. – Esam gandarīti, ka nometnes dalībniekiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis piešķīra 25 grāmatas, un vienu no tām pasniedzām madonietei Martai Štālai. Nometnē kopumā bija 50 dalībnieki, 26 no viņiem – ārzemēs, dažādās valstīs dzīvojošu latviešu bērni. Daudzi no viņiem uz nometni brauc atkārtoti, kāds puisis no Francijas smējās, ka te pavadījis pusi sava mūža (viņam ir 14 gadi, „Sprīdīšu" nometnē piedalījās septīto reizi).
Bērniem rīkojām pārgājienus: pirmais bija apkārt Gauča ezeram, otrais notika uz Āraišu vējdzirnavām. Nometne sniedza bērniem jaunas zināšanas un praktiskās iemaņas ugunsdrošības, elektrodrošības jautājumos, kā arī noderēja ceļu satiksmes noteikumu labākai apguvei. Sadarbojoties ar NBS, zemessardzi, Latvenergo energoefektivitātes laboratoriju, kriminālpoliciju un ceļu policiju, kārtības policijas Prevencijas pārvaldi, organizējām šo institūciju darbinieku tikšanos ar nometņotājiem un bērnu teorētisko un praktisko zināšanu papildināšanu.
Nometnes dalībnieki apskatīja rakstniecei Melānijai Vanagai veltīto muzeju, zemnīcu, radošajās darbnīcās zīmēja, strādāja ar dažādiem dabas materiāliem.
Rakstnieces, kultūrvēsturnieces Melānijas Vanagas (1905 -1997) muzejs darbojas no 2000. gada un atrodas Amatas pamatskolas telpās.
Netālu no skolas ir Latvijā vienīgā Sibīrijas zemnīca, kuras idejas autori ir 1941. gada 14. jūnijā izsūtītie Sibīrijas "bērni". Zemnīcu atklāja 2010. gada rudenī, un tā ir ir viena no mītnēm, kādas izveidoja un kādās prāvu laiku dzīvoja uz Sibīriju izsūtītie latvieši. Zemnīcas izskats un iekārtojums rada reālu priekšstatu par dzīvi svešumā. Redzētais muzejā un Sibīrijas zemnīcā bērnos raisīja daudz jautājumu, pārdomu, emociju.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px