Šonedēļ – no 6. līdz 10. jūnijam – Madonā ritēja Madonas bērnu un jauniešu centra audzēkņu dienas nometne „Vasarraibumi".
2.-4. klases skolēni, kopskaitā 25, no pulksten 9.30 līdz puspieciem pēcpusdienā bija pilnībā nodarbināti un, pateicoties aktivitāšu maiņai, ieinteresēti visā notiekošajā. Līdzās nometnes vadītājai Vijai Pelšei ik dienu kopā ar bērniem darbojās BJC skolotājas Danute Vēze un Ieva Repše. Skolēni strādāja grupās, gatavoja dažādas lietas, piedalījās konkursos un sacensībās. Katrai dienai bija sava tematiskā ievirze: pirmdien tika runāts par pieklājību dažādās valstīs, otrdien – par pieklājību viesībās, trešdien tika izzināta pieklājība pie galda, ceturtdien – pieklājības tematika tika sasaistīta ar mākslu un mūziku, piektdien – ar dabu.
– Līdz trešdienai bērni nodarbībās veica dažādus roku darbus: floristikas nodarbībā izgatavoja ziedu, keramikā – māla podiņu (izdedzinās septembrī), zīmēšanā dekoratīvi noformēja koka ripu, mācījās arī izgatavot dāvanu maisiņu un salvešu turētāju. Visus darbus nometnes dalībnieki varēja ņemt līdzi uz mājām, – par nodarbību praktisko sadaļu informēja Vija Pelše. – Ceturtdiena mums bija mākslas diena, kurā Edmunda Vestmaņa un Ingas Avišānes vadībā bērni sagatavoja priekšnesumus, uzstājās un vienlaikus klausījās citus. Piektdien braucām ciemos uz apmācību centru „Pakalnieši", kur kopā ar vadītāju Inesi Mailīti izgājām meža takas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto