Ērgļu novadā nu jau par tradīciju ir kļuvis R. Blaumaņa literārās prēmijas konkurss, šogad tas jau bija devītais. 7. decembrī notika noslēguma sarīkojums, uz ko bija uzaicināti 72 labākie domrakstu autori.
Pavisam žūrija lasīja un analizēja 214 skolēnu darbus. Gan pamatskolu (7.-9. klase), gan vidusskolu grupā katrs varēja rakstīt par vienu no trim piedāvātajiem tematiem.
Noslēguma sarīkojumā balti piesnigušajos Ērgļos ieradās skolēni, viņu vecāki un skolotāji no visdažādākajām Latvijas vietām: Talsiem, Jelgavas, Bauskas, Rīgas, Valmieras, Cēsīm, Jēkabpils, Madonas, Madlienas, Daugavpils, Viļāniem. Jau rīta agrumā viesus gaidīja Braku muzejs, te saimes istabā silta kurējās krāsns, jauki smaržoja tēja un smalkmaizītes. Anna Kuzina aicināja konkursa dalībniekus rakstnieka istabā iepazīties ar domrakstiem un atrast savu darbu, pastāstīja par R. Blaumani un viņa daiļradi, bet saimes istabā, malkojot tēju, varēja noskatīties videofilmu „Braki gadalaikos".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.12.2013.
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja vadītāja
ILZES DAUGIALLO foto