„Zinātnieku nakts" ir Eiropas līmeņa pasākums, kuru organizē Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas augstskolas, zinātniskie institūti un citas ar izpēti saistītas institūcijas.
26. septembrī vienlaikus astoņās pilsētās – Rīgā, Salaspilī, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un Liepājā – notika ikgadējais „Zinātnieku nakts" pasākums par tēmu „Kristāli", dodot ieskatu kristālu daudzveidībā, par to esamību dabā un daudzveidīgo pielietojamību.
Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolēni jau septīto gadu piedalās šāda veida pasākumā. Fizikas skolotāja Marija Deigele piedāvā vidusskolēniem katru gadu piedalīties, lai atraktīvā veidā uzzinātu zinātnes sasniegumus.
Šajā gadā mēs apmeklējām Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), kur varēja uzzināt visu par un ap kristāliem cilvēka organismā un vidē, kā arī pašiem bija iespēja piedalīties eksperimentos. Varējām darboties laboratorijā un iejusties studentu ikdienā. Uz brīdi kļuvām par zobārstiem un plombējām zobu manekenam, tad no kivi šūnas ieguvām DNS un paši izaudzējām kristālu dārzu, ko paņemt līdzi mājās par piemiņu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.10.2014.
Autore: KRISTĪNE SALA,
Madonas pilsētas 1. vidusskolas
12.b klases skolniece,
divu gadu „Zinātnieku nakts"
pasākumu apmeklētāja
MARIJAS DEIGELES foto