Vakar uz Turciju devās Kusas pamatskolas un Cesvaines vidusskolas skolēni un pedagogi.
6 skolēni un 5 skolotāji no Kusas pamatskolas, 6 skolēni un 6 skolotāji no Cesvaines vidusskolas piedalīsies Eiropas Kopienas mūžizglītības programmas projekta „Cilvēks. Ainava. Veselīgs dzīvesveids" aktivitātē. Pērnā gada rudenī projekts aizsākās Kusā, Cesvainē un Madonā, tajā piedalījās Kusas pamatskolas, Cesvaines vidusskolas un divu ārzemju skolu – somu un turku – pārstāvji. Būtiski, ka projektā somu skolēni bija ar īpašām vajadzībām (vājdzirdīgi), kas gan netraucēja saprasties, visiem justies līdzvērtīgi un savstarpēji bagātināties.
– Ceļojums uz Turciju ilgs astoņas dienas, – par otro projekta aktivitāti laikrakstu informē Kusas pamatskolas direktors Agris Sārs. – Uz vietas netālu no Ankaras – Kiršehiras pilsētā – būsim četras dienas, pēc tam apmeklēsim Stambulu. Projekta ietvaros notiks aktivitātes dabā, dosimies arī uz Kapadokiju – vienu no unikālākajām centrālās Anatolijas vietām, kas valdzina ar iespaidīgiem savādu formu kalniem.
Iecerēts, ka 2010. gada rudenī visi projekta partneri dosies uz Somiju. Projekts „Cilvēks. Ainava. Veselīgs dzīvesveids" noslēgsies 2011. gada jūlijā.
– Ja līdzekļi atļaus, iespējams, uz minēto valstu skolām brauksim vēl kādreiz, – uzsver Agris Sārs.
Projekta „Cilvēks. Ainava. Veselīgs dzīvesveids" saturs vērš uzmanību uz to, ka par savu dzīvesveidu un no tā atkarīgo veselības stāvokli dalībniekiem jādomā jau skolas gados.
Autore: INESE ELSIŅA