Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Projekta noslēguma pasākums “Pēctecība”

GATIS TEILIS, projekta „Solis pretī" vadītājs

Autors • 15.12.2014.

Projekta noslēguma pasākums “Pēctecība”
Burtu lielums

10. decembrī Eiropas Savienības mājā notika projekta „Šķeļot viļņus" noslēguma pasākums. Projekta ietvaros Madonas novada jauniešu dome realizēja savu iniciatīvu „Solis pretī" Jēkabpils ieslodzījuma vietā.

Ne velti noslēguma pasākuma nosaukums tika izvēlēts „Pēctecība". Daudz ir paveikts, taču tikpat daudz un vēl vairāk ir jāpaveic un jāspēj saglabāt jau iesākto jauniešu resocializācijas procesu pilnveidē. Projekta ietvaros jauniešiem ieslodzījumā tika piedāvātas dažādas sevis pilnveides iespējas, viņi iepazina neformālo izglītību un citas tiem saistošas nodarbes.
Projekta noslēgumā tā realizētāji tika aicināti dalīties pieredzē, paveiktajā. Kopīgi tika iezīmēta vīzija par iespējamajām turpmākajām darbībām ieslodzījuma vietās Latvijā, lai saglabātu neformālās izglītības metožu pielietošanu arī ikdienas darbos.
Madonas novada jauniešu domes projekts „Solis pretī" ieinteresēja ikvienu klātesošo – pārsteidzām ar savu paveikto un drosmi doties uz ieslodzījuma vietu, jo, kā izrādījās, bijām viena no jaunākajām projektā iesaistītajām darba grupām. Klausītāji īpaši uzteica Madonas novada pašvaldību, kas atbalsta un ir ieinteresēta Madonas novada jauniešu iniciatīvās. Ne visos novados tā veicies, paldies Madonas novada domei.
Projekta gaitā tapusī spēle „Solis pretī" jau paspējusi nokļūt visos mūsu novada jauniešu centros, šajā reizē teicām savu paldies un dāvinājām spēli Ieslodzījuma vietu pārvaldei. Par spēli interesi izrādījušas vairākas citas ieslodzījuma vietas Latvijā, Probācijas dienests un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Šobrīd tiek rasti risinājumi, lai madoniešu iniciatīvā radītā spēle nokļūtu arī pie citiem interesentiem.
Pasākuma noslēgumā ikviens atzina, ka projekts „Šķeļot viļņus" ir izdevies. Ir sasniegtas pagājušajā gadā izvirzītās ieceres, izdevies iesaistīties 14 iniciatīvās. Idejas par turpmāko nebeidza virmot arī šajā reizē.
Madonas novada jaunieši atzīst, ka noteikti būtu gatavi dalībai šādā projektā vēlreiz. Tā ir lieliska iespēja lauzt savus stereotipus, paplašināt redzesloku, saprast primārās un svarīgās lietas un vērtības savā dzīvē.
Projekta darba grupa saka lielu paldies ikvienai projektā iesaistītajai personai, paldies par atbalstu un izrādīto interesi!
Projekts oficiāli ir noslēdzies, taču darba grupa ir gatava pieņemt jaunus izaicinājumus.

Foto no personiskā krājuma

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px