Janvāra beigās Kusas pamatskolā uz konkursa „Gribu būt mobils" pusfinālu pulcējās 10 neklātienes posmā visvairāk punktu ieguvušās reģiona komandas.
Kusas pamatskola daudzu gadu garumā ne tikai viesmīlīgi uzņem 6.-8. klašu konkursa dalībniekus, bet arī sagatavo zinošus skolēnus, kas CSDD satiksmes drošības projektos gūst ievērojamus panākumus.
Par uzvaru konkursa „Gribu būt mobils" pusfinālā un iespēju piedalīties fināla sacensībās cīnījās komandas no Kusas pamatskolas, Barkavas pamatskolas, Varakļānu vidusskolas, Dzelzavas pamatskolas, Strautiņu pamatskolas, Alūksnes pilsētas sākumskolas, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas.
Sacensību erudīcijas uzdevumi un testi skolēniem lika aizdomāties par pareizu un izsvērtu lēmumu pieņemšanu ceļu satiksmē, veicot manevrus, šķērsojot krustojumus un izbraucot ar velosipēdu vai mopēdu sarežģītus ceļu posmus. Testos iegūtās iemaņas viņiem palīdzēs atbildīgi un droši rīkoties kā dalībniekiem reālās ceļu satiksmes situācijās. Praktiskā darbošanās ar ceļazīmēm, veidojot loģisku no satiksmes noteikumu regulām izrietošu satiksmes organizāciju, atklāja skolēnu grupu saliedētību.
Pedagogiem un jauniešiem bija interesanti vērot vienaudžu prasmes arī mājasdarbu prezentācijās.
Par pusfināla uzvarētāju kļuva komanda no Strautiņu pamatskolas, 3. vietā ierindojās Kusas pamatskolas komanda.
04.03.2020.