Madonas Valsts ģimnāzija no 1. septembra uzsākusi jaunu starptautisku aktivitāti, kuras darbība turpināsies līdz pat 2020. gada 31. augustam.
Šoreiz gan projekta galvenie organizatori ir ungāri, mūsu izglītības iestāde aicināta kā partnervalsts. Projekts attiecas uz sportiskiem un aktīviem 15-16 gadu veciem ģimnāzistiem, kas var sazināties angļu valodā un uz vienu nedēļu uzņemt savā ģimenē ārvalstu skolēnu no projekta dalībvalsts.
Kopumā no Madonas Valsts ģimnāzijas Erasmus+ projektā „Fiziskā izglītība – aktīvais dzīvesveids" iesaistījušies 20 jaunieši un četri skolotāji. Līdzās mūsējiem piedalīsies skolēnu un skolotāju komandas no Ungārijas, Čehijas, Lietuvas un Grieķijas.
Jau tagad ir skaidrs, ka projekta dalībnieki uzlabos savas angļu valodas zināšanas un IT prasmes; iegūs draugus projekta partnervalstīs; iepazīs citu valstu kultūru; apmeklēs kādu no projekta dalībvalstīm un dzīvos viesģimenē, gūstot pavisam jaunu pieredzi; aktīvi iesaistīsies dažādās sportiskās projekta aktivitātēs piecu mobilitāšu laikā.
Lai pieteiktos projektam, skolēni rakstīja motivācijas vēstuli angļu valodā, paskaidroja, kāpēc īsti vēlas piedalīties aktivitātē.
Nākamnedēļ, no 11. līdz 17. oktobrim, pieci Madonas Valsts ģimnāzijas 10.b klases skolēni, skolotāja Diāna Vaidote un Lana Līcīte dosies uz pirmo projekta tikšanās vietu – Budapeštu Ungārijā.
– Jaunieši gatavo prezentāciju par Latviju, Madonu un mūsu skolu, – atklāj skolotāja Diāna Vaidote. – 5. oktobrī tiksimies, visu izrunāsim, skolēniem jāgatavo arī priekšnesums. Ir doma dziedāt dziesmu. Mūsu jaunieši ir muzikāli, bet, tā kā Budapeštas skolā pasākums notiks sporta zālē (projekts saistīts ar sportu), mūzikas instrumentu (klavieru) tur nebūs, un būs jāiztiek ar mp3.
Uz Budapeštu dosies tie ģimnāzisti, kas pirmie šajā projektā pieteicās. – Steidzami vajadzēja sūtīt skolēnu sarakstu, pirkt lidmašīnas biļetes, līdz ar to nevarējām ilgi gaidīt, – komentē skolotāja Vaidote. – Izrādās, ka projektā iesaistītā lietuviešu grupa arī brauks ar to pašu lidmašīnu no Rīgas. Viņiem tas ir izdevīgi, tā ka lidosim kopā. Bez tam mūsu jaunieši internetā jau uzsākuši saziņu ar ungāru skolēniem, pie kuriem dzīvos Budapeštā. Google map var atrast, kur viņi šai laikā apmetīsies, pateicoties tehnoloģijām, jaunieši jau iepriekš virtuāli (pirms klātienes tikšanās) uzsāk komunikāciju.
Jautāta par plānoto laiku Ungārijā, skolotāja atklāj, ka būs riteņbraukšana, sporta spēles zālē, skolēni apmeklēs mācību stundas, sporta nodarbības. Riteņbraukšana plānota pat divas dienas: vienā ar vilcienu visi dosies uz ezeru un tad ar velosipēdiem tam apkārt (23 km). Otrreiz ar velosipēdiem jaunieši izbrauks 15. oktobrī, un šis ceļš vedīs gar Donavas upi. Vēl diena paredzēta orientēšanās piedāvājumam pa pilsētu un pēcpusdiena viesģimenēs. – Budapeštā ir termālie baseini, droši vien brīvais laiks ar ģimeni tiks pavadīts termālajos baseinos, – prognozē Diāna Vaidote.
Nākamā projekta mobilitāte būs janvāra beigās, februāra sākumā, un tā būs pie mums, Latvijā. 2019. gada pavasarī projekta dalībnieki brauks uz Lietuvu, rudenī – uz Čehiju, 2020. gada pavasarī – uz Grieķiju.
– Projekta iniciatori ir ungāri, mēs saņēmām uzaicinājumu pievienoties. Mūsu skola divos starptautiskos projektos darbojās pirms tam, ungāru partneri piedāvāja jaunu iespēju, – precizē skolotāja. – Viens no projekta mērķiem ir uzdevums, lai sporta skolotāji dalās pieredzē, labajā praksē un iemācīto ievieš savā skolā. Madonā plānojam slēpošanu, ceram, ka janvāra beigās būs sniegs, bet paredzam nodarbības arī sporta zālē. Ziemā mums ir aerobikas konkurss, tā ka jauniešiem piedāvājuma netrūks. Visi brauksim slēpot, kopā uz Rīgu apmeklēt sporta muzeju, tikties ar sportistiem.
Jāpiebilst, lai gan projektā iesaistīti 20 skolēni, uz katru mobilitāti ārzemēs brauks pieci no tiem.
– Projekts sniedz iespēju iepazīties, dibināt kontaktus un pēc tam personīgi doties ciemos, – piebilst skolotāja Vaidote. – Viss atkarīgs no pašiem. Iepriekšējā projektā mūsu skolas audzēkņi bija Spānijā, un šovasar viena meitene jau patstāvīgi devās uz Malagu pie projekta draugiem.
05.10.2018.