Vasaras garumā viesu namā „Šubrakkrasti” norisinās projekta „Komanda sākas ar mani” aktivitātes, kurās piedalās Madonas novada jaunieši. Projekta vadītāja Iluta Ogorodņikova informē, ka projekta „Komanda sākas ar mani” mērķis ir šos jauniešus iesaistīt sabiedriskajās aktivitātēs, motivēt un mudināt viņus būt aktīviem.
– Jaunieši izrāda gana lielu interesi par šo projektu – vidējais skaits katrā darbnīcā un tikšanās reizē ir astoņpadsmit jaunieši, jo ne visi projekta dalībnieki var tikt uz pilnībā visām aktivitātēm. Dažas tikšanās jau ir aizvadītas, un katrā no tām ir bijusi cita tēma. Pirmā tikšanās reize 5. jūnijā aizritēja kopā ar Kristapu Kravali, kas jauniešiem lika pievērst uzmanību tādām tēmām kā pašapziņa, pašvērtējums, mentālā veselība un deva praktiskos padomus, kā cīnīties ar dažādām dzīves situācijām, vadot nodarbību „Es kā komandas dalībnieks". Par šo nodarbību jaunieši izteica ļoti pozitīvas atsauksmes. Nākamā tikšanās, kas norisinājās 26. jūnijā, tika veltīta tēmai „Manas izvēles nākotnei", kad pie mums ciemojās biedrība „Talantu Kalve", kas strādāja gan ar jauniešu savstarpēju saliedēšanu, gan sniedza ieteikumus, kā virzīties uz mērķiem. Trešā darbnīca, kas notika 3. jūlijā, bija sadalīta divās daļās – no rīta pie mums ciemojās organizācija „Loesje Latvia" un mācīja jauniešiem, kā īsi un kodolīgi formulēt savu domu, lai pievērstu sev uzmanību. Darbnīcas ietvaros tapa plakāti, kurus vēlāk izdrukāsim, un šie plakāti noteikti būs publiski pieejami. Tajos jauniešiem izdevās ietvert ļoti spēcīgu vēstījumu un labu domu. Savukārt dienas otrajā pusē tikāmies ar Ramonu Zariņu un Dāvi Veckalniņu, kuri pastāstīja mums par digitālo jomu un to, kā viņi šajā vidē nokļuva, kā sasniedza savus mērķus, dalījās pieredzē un praktiskos padomos, – stāsta Iluta Ogorodņikova.
17. jūlijā projekta dalībnieki devās pieredzes braucienā uz Rīgu pie organizācijas „Piedzīvojumu gars" pārstāvjiem, kur jauniešiem bija iespēja piedalīties saliedējošās aktivitātēs, iziet īpašu trasi. Vēl gaidāma darbnīca, kurā jaunieši tiksies ar pagastu vadītājiem un domes pārstāvjiem, lai diskutētu par to, kas viņiem ir nepieciešams, kādu atbalstu vajadzētu un kā to saredz mūsu domes vadība. Savukārt 24. jūlijā jaunieši piedalīsies darbnīcā „Pilsoniskā līdzdalība un sadarbība", ko vadīs I. Johansson, un tā ietvers tikšanos ar pagastu vadītājiem un domes pārstāvjiem. Augustā, kad projekts jau tuvosies noslēgumam, notiks vēl divas aktivitātes – „Piedzīvojumu pārgājiens" ar saliedējošiem uzdevumiem un neformālās izglītības aktivitātēm un augusta beigās norisināsies projekta noslēguma pasākums, kura laikā tā dalībnieki un organizatori atskatīsies, kā tas izdevies, kādas ir jauniešu pārdomas un turpmākās iespējas iesaistīties līdzīgās aktivitātēs, jauniešu organizācijās un jaunatnes darbā Madonas novadā.
Iluta Ogorodņikova, vaicāta, kādas aktivitātes jauniešiem šķiet vissaistošākās, atbild – ar projekta dalībnieku grupu esot ļoti paveicies, jo jaunieši ir atvērti visām nodarbībām, kuras bijušas. Visvairāk viņi novērtē iespēju saturīgi un jēgpilni pavadīt brīvo laiku, satikties ar vienaudžiem un kopīgi darboties.
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.-2026. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
Foto no ILUTAS OGORODŅIKOVAS arhīva
19.07.2024.