Jau desmito gadu Madonas novada jauniešu dome sadarbībā ar pašvaldību organizē pasākumu „Sudraba gailis", aicinot ikvienu iesniegt pieteikumu, kurā tiek minēts kāds aktīvs un darbīgs jaunietis, kurš ar savu devumu sniedz ieguldījumu pilsētas vai novada labā. Arī šis gads nav izņēmums, un pieteikumus iespējams iesniegt līdz 11. novembrim.
– Šobrīd atsaucība vēl nav sevišķi liela, bet, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, pieteikumu iesniedzēji sarosās pēdējo dienu laikā. Līdz šim brīdim esam saņēmuši 23 anketas. Vēlos uzsvērt, ka, aizpildot pieteikumu, ir svarīgi minēt, kāpēc konkrētais jaunietis ir pelnījis šo nomināciju saņemt, kāpēc viņš ir tai atbilstošs. Mēs saņemam arī pieteikumus, kuros ir ierakstīts tikai personas vārds un uzvārds, taču ar to nepietiek. Diemžēl tādas anketas netiek ņemtas vērā – pamatojums ir ļoti svarīgs! Galvenais pasākuma organizēšanas mērķis ir izcelt aktīvākos jauniešus, pateikt viņiem paldies par sniegto ieguldījumu un arī mudināt apkārtējos darīt vairāk. Manuprāt, ikviens, kurš saņēmis „Sudraba gaiļa" balvu un vispār ir ticis nominēts, vienmēr bijis pamanāms ar savu devumu. Pirmais, kas nāk prātā, ir Gatis Teilis, kas ir saņēmis vairākus „Sudraba gaiļus", daudzus gadus ticis nominēts vairākās nominācijās un ieguvis arī speciālbalvu „Zelta gailis". Viņa devums novadā joprojām iedvesmo un motivē jauniešus, – pauž Madonas novada jauniešu domes pārstāve Katrīna Lukaševica.
Kopš pasākuma pirmsākumiem līdz 2018. gadam tradicionāli iepriekšējā gada uzvarētājs pasniedza balvu nākamā gada uzvarētājam, savukārt pēc tam pasniegt balvas tika aicināti Madonas novadam nozīmīgi cilvēki. Šis varētu būt tas gads, kad tiks atjaunota agrākā tradīcija, turklāt šī būs „Sudraba gaiļa" desmitā dzimšanas diena – pasākuma tēma būs „Laiks", līdz ar to ir paredzēts tajā iesaistīt arī kādreizējos uzvarētājus.
– Gatavojoties pasākumam, tiek lemts, kāda būs tā programma, kā notiks balvu pasniegšana, un tiek risināti arī visi pārējie organizatoriskie jautājumi. Plānots, ka „Sudraba gailis 2022" notiks 9. decembrī pulksten 18 Madonas kultūras namā. Tur notika arī pasākuma piecgade, kā arī paši pirmie „Sudraba gaiļi". Katru gadu tiek piesaistīti arī vairāki sponsori, kas lielākoties ir vietējie uzņēmēji. Ir bijis arī tā, ka šie sponsori ir no visas Latvijas – viss atkarīgs no tā, cik aktīvi izdodas sponsorus atrast. Tieši sponsoru piesaiste ir pats sarežģītākais uzdevums, jo ne visiem jauniešiem šis darbs patīk. Taču parasti atrodas kāds, kurš tiek ar to galā. Parasti tie ir 10 līdz 15 jaunieši, kas veic katrs savus pienākumus, lai pasākums izdotos veiksmīgi. Mums ir ļoti svarīgs vizuālais noformējums, domājam par to, kā balvas tiks pasniegtas, organizējam arī nominantu iepazīšanās video, kas prasa daudz laika un arī zināmus resursus. Tieši tagad sāksies intensīvākais darbs pie pasākuma plānošanas, lai līdz 9. decembrim visu paspētu, – skaidro Katrīna Lukaševica.
2.11.2022.