Jēkabpils Agrobiznesa koledža (JAK) Erasmus+ skolu apmaiņas projekta "Climate Justice" mobilitātē Spānijā ietvaros sniedz iespēju audzēkņiem veicināt izpratni par mūsu ikdienas patēriņa paradumu ietekmi uz klimata pārmaiņām.
Par to, kā Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības jaunieši un pedagogi turpina dalību Erasmus+ programmas skolu apmaiņas projekta "Climate Justice" (Klimata taisnīgums) īstenošanā, aicināju pastāstīt projektu koordinatori JAK Barkavas struktūrvienībā Lilitu Zukuli. Viņa vēstīja: – Šī projekta organizētājvalsts ir Turcija, bet partneru valstis – Itālija, Portugāle, Spānija un Latvija. Projekta galvenais mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par mūsu ikdienas patēriņa paradumu ietekmi uz klimata pārmaiņām.
No 31. janvāra līdz 4. februārim koledžas jaunieši un pedagogi viesojās Spānijā, Seviļā, lai piedalītos projekta darbnīcas "Pārstrāde un klimata pārmaiņas" aktivitātēs. Darbnīcas programmas ietvaros jaunieši uzstājās ar prezentācijām par pārstrādes aktualitāti un risinājumiem, gatavoja tematiskos plakātus, iepazina un paši demonstrēja dažādu materiālu otrreizējas izmantošanas iespējas, veidojot šaha komplektu un mākslas darbus no pārstrādājamiem atkritumiem, piedalījās velobraucienā un vēl daudzās citās aktivitātēs. Projekta programmā dalībniekiem šajās dienās organizētajās ekskursijās bija arī lieliska iespēja apmeklēt Spānijas kultūras un vēstures objektus Seviļā, Kordobā.
No JAK Barkavas struktūrvienības šajā mobilitātē iesaistījās B1 grupas audzēknis Raivis Krūmiņš. Saviem skolasbiedriem Raivis jau ir stāstījis, ka viņš bijis patīkami pārsteigts par to, ka jaunieši tiešām uztraucas par planētas nākotni un interesējas par atkritumu pārstrādi un dažādu lietu atkārtotu izmantošanu citiem nolūkiem. Raivim patika spāņu virtuve, arhitektūra un māksla, kā arī tas, ka savas angļu valodas zināšanas ir varējis pielietot reālās dzīves situācijās. Projekta dalībnieki bija pretimnākoši un jauki, visi ar prieku izbaudīja kopābūšanu. Jaukas emocijas raisīja arī viesmīlīgās ģimenes, pie kurām jaunieši šajā laikā dzīvoja, un, protams, Spānijas saule.
– Kā paliekošs rezultāts ir ne tikai saņemtais sertifikāts par dalību projektā, bet arī iegūtie jaunie draugi, pieredze, iepazītā citas valsts kultūra, priekšstats par mūsu katra ikdienas darbu ietekmi uz klimatu un par iespējām saudzēt planētu, – atzina Lilita Zukule.
Šī bija trešā no projektā plānotajām piecām mobilitātēm jauniešiem. Pirmā mobilitāte par tēmu "Enerģija un klimata pārmaiņas" notika virtuāli 24.03.2021.-28.03.2021. portugāļu partneru vadībā. Savukārt 22.11.2021.-26.11.2021. pieci koledžas jaunieši un trīs pedagogi pabija Turcijā, Eskišehirā, kur tika īstenota projekta mobilitāte "Ūdens un klimata pārmaiņas". Nākamie projekta pasākumi ir paredzēti Itālijā un Latvijā.
18.02.2022.