Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pēdējais zvans skolu beidzējiem

Redakcija

Autors • 21.05.2013.

Pēdējais zvans skolu beidzējiem
Burtu lielums

Madonas reģiona skolu 9. un 12. klašu jauniešiem 17. maijs bija pēdējā zvana diena.
Svētku brīdis, kad tiek skandināts simbolisks zvans, lai beigtu devīto vai divpadsmito klasi, un teikts paldies skolotājiem. Šī diena ir arī kā starta signāls ieskaišu un eksāmenu periodam, pēc kura sekos izlaidums.

Madonas pilsētas 2. vidusskolā uz pēdējo zvanu pulcējās 24 divpadsmito klašu skolēni un trīsdesmit devīto klašu audzēkņi. Vispirms divpadsmitie audzināšanas stundā pie klases audzinātājas Jeļenas Safonovas rakstīja vēstuli skolai. Pēc tam ieradās pirmo klašu skolēni, aicinot nākamos absolventus uz papīra taurenīša katram uzrakstīt savu vēlēšanos. Tās tika piestiprinātas baloniem, ko divpadsmitie kopā ar pirmo klašu skolēniem iznesa ārā un skolas pagalmā palaida debesīs. Pēc tam visi devās uz zāli, kur sākās svinīgā skolas līnija.
7. jūnijā skolas 12. klases audzēkņi jau svinēs izlaidumu. – Eksāmenu sesija obligātajos priekšmetos beidzas 30. maijā, – laikrakstam pastāstīja klases audzinātāja Jeļena Safonova. – Pirmais centralizētais eksāmens ir 21. maijā, otrais – 24. maijā, un pēc tam divi eksāmeni liekami nākamajā nedēļā. Tā kā daudzi skolēni izvēles priekšmetos eksāmenus jau ir nokārtojuši, vienojāmies, ka izlaidumu svinēsim 7. jūnijā. Pēc izlaiduma vienpadsmit skolēni vēl kārtos eksāmenu izvēles priekšmetā krievu valodā un viens – fizikā.
Iespējams, nākamie absolventi līdz ar to vasaras mēnešos varēs pastrādāt, un 18 no viņiem gatavojas mācīties arī tālāk. – Šīs klases skolēniem svarīgi ir tikt budžeta grupā, – uzsvēra Jeļena Safonova. – Tāpēc viņi centās mācīties, lai būtu laba vidējā atzīme. Skolā ir jauninājums, ka mēs visiem skolēniem, kuriem vidējā atzīme ir 8,5 un augstāk, pasniedzam zelta liecību, savukārt tie, kuriem vidējā atzīme ir virs 7,5 un augstāk, saņem sudraba liecību. Pēdējā zvana sarīkojumā zelta liecību saņēma divi 12. klases audzēkņi – Viktorija Zimeta un Raivis Kalniņš, bet sudraba liecību – Violeta Dubrovska, Artjoms Safonovs, Vadims Pīgožņa un Egija Tomiņa.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px