21,9% skolēnu nedēļā neattaisnoti kavē vismaz vienu mācību stundu – tā liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) veiktais pētījums.
Aptaujājot 1765 izglītojamos 6., 9. un 11. klasē, 388 izglītojamie atzinuši, ka dažādu iemeslu dēļ vismaz reizi nedēļā neapmeklē kādu mācību stundu.
Visbiežāk jeb 41,5% gadījumu skolēni neapmeklē mācību stundas slimības, sliktas pašsajūtas vai ārsta apmeklējuma dēļ. Tikai nedaudz mazāks skaits skolēnu – 34% – atzīst, ka aizguļas. 12% skolēnu atbildējuši, ka kavē mācības ģimenes apstākļu dēļ.
Tomēr gandrīz katram desmitajam skolēnam uz mācību stundu ierasties traucē slinkums, katram divdesmitajam – neizpildīts mājasdarbs, bet katram divdesmit piektajam – vienkārši negribas. Kā traucēkli apmeklēt mācību stundas skolēni nosauc arī nepatiku pret skolotāju vai klasesbiedriem, kā arī garlaicīgas mācību stundas. Tomēr arī izklaides ar draugiem kalpo par iemeslu neierasties stundās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.10.2014.
Autore: INESE ELSIŅA