Vakar Lubānā pirmo reizi norisinājās nesen atklātā jauniešu centra organizētā aktivitāte „Drošības diena". Tajā gan mazāki, gan lielāki dalībnieki sākumā iepazinās ar glābšanas dienestu darbinieku stāstīto, savukārt pēc tam zināšanas pielietoja praksē dažādos pārbaužu un atrakciju punktos.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Madonas brigādes darbinieces izstāstīja, kādos gadījumos un kā vispareizāk izsaukt neatliekamo palīdzību, kā arī izrādīja ātro busiņa aprīkojumu. Valsts policijas inspektori no Lubānas un Madonas teorētiskajā lekcijā atgādināja neuzticēties svešiniekiem, kā rīkoties briesmu gadījumā, kā izvairīties no nepatikšanām, nepārkāpt likumu, kāda ir paredzamā atbildība un tamlīdzīgi. Bērnus ļoti aizrāva pašaizsardzības paņēmienu demonstrācija, kā arī iepazīšanās ar policijas darbinieku aizsardzības rīkiem – drošības vesti, stekiem. Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Lubānas posteņa darbinieki uzsvēra, cik ļoti nepieciešams ievērot drošību pie ūdens, peldoties un kā rīkoties ugunsnelaimes gadījumā. Protams, vislielākā sajūsma bija par iespēju aplūkot ūdenslīdēja aprīkojumu, glābēja tērpu un ugunsdzēsēju mašīnu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.06.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto