Izskanējis Madonas novada tradicionālais mazpulku salidojums, kas notika no 6. līdz 8. jūnijam Ļaudonas vidusskolā.
Salidojuma moto – „Gudri saimniekot". Madonas novada pašvaldības Izglītības programmu projektu konkursā projekts „Gudri saimniekot" ieguva finansējumu.
Trijās dienās 40 Kusas, Liezēres, Bērzaunes un Ļaudonas mazpulcēnu tikās ar Sāvienas zemniekiem. Vērtīgus padomus un zināšanas ieguvām Anitas un Agra Veikšānu, Ilgvara un Dzintras Sīļu, Ilitas Berķes saimniecībās.
Skolēni iepazinās ar agro kartupeļu audzēšanu. Mājas saimniece Anita Veikšāne bija sagatavojusi lielisku un atraktīvu nodarbību.
Ilita Berķe rādīja savu aitu ganāmpulku (7 skolēni aitas redzēja pirmo reizi!). Ilgvara un Dzintras Sīļu saimniecībā uzzinājām, kā audzē lopus, kas dzīvo brīvā dabā –
aplokos. Cienājāmies ar sieru un jauno medu, nelielajā dīķī makšķerējām zivis, kas pārsvarā tika abiem mājas mīluļiem – kaķiem.
Pateicoties skolotāju Dzintras Viļēvičas, Rimas Smoļskas, Ērikas Tropas prasmei, radošajās darbnīcās tapa praktiski paliktnīši, gaismas lukturīši, apsveikumi un konfekšu pušķi. Daļu no izgatavotajiem pušķiem uzdāvinājām PII „Brīnumdārzs" audzēkņiem, pie kuriem mazpulcēni ciemojās un kopā rotaļājās.
Zēniem interesi izraisīja SIA „Bebru galdniecība" Tocē.
Salidojuma pēdējā dienā apmeklējām dzejnieka Andreja Eglīša kapavietu. Tuvāk par viņu uzzinājām no skolotājas Sarmītes Sīles.
Salidojuma vakara pasākumos iededzām mazpulcēnu ugunskuru, mācījāmies dažādas spēles un rotaļas, daudzi mazāki un lielāki talanti atklājās talantu konkursā. Vislielākās simpātijas žūrijas un pašu dalībnieku vidū ieguva Bērzaunes pamatskolas skolēns Rihards Pūce ar saviem sagatavotajiem trikiem.
Lai jauka un darbīga vasara visiem mazpulcēniem un viņu vadītājiem!
Autore: LĪGA GRĀVĪTE,
mazpulku koordinatore