Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Noslēgusies starptautiskā nometne Ērgļos

Redakcija

Autors • 24.07.2009.

Noslēgusies starptautiskā nometne Ērgļos
Burtu lielums

Šodien pēc nedēļu ilgas sadraudzēšanās, Latvijas kultūras iepazīšanas un interesantu vietu apskates mājās dodas 19. Starptautiskās nometnes dalībnieki. Jaunieši no Zviedrijas, Lielbritānijas, Vācijas, Somijas un Latvijas 19. – 25. jūliju pavadīja Ērgļos.

Pirms astoņiem gadiem Ērgļos jau viesojās ārzemnieki. Šī bija otrā reize, kad tika uzņemti viesi. Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa pastāstīja sīkāk par nometni: – Šīs vasaras jauniešu nometnes notiek sadarbības pilsētās – katru reizi citā valstī. Mūsu tradicionālie sadarbības partneri ir Zviedrija, Anglija, Vācija, Ungārija (šogad diemžēl neatbrauca), Somija. Ērgļi pirmo reizi šajā nometņu kustībā iekļāvās 1996. gadā, kad mūs uzaicināja bijušais skolas direktors Rūne Johansons no Zviedrijas. Kopš tā laika katru vasaru apmēram astoņi Ērgļu jaunieši un divi pieaugušie grupas vadītāji dodas uz nometni kādā no šīm dalībvalstīm.

Paaudžu maiņa

Iepriekš Inese Šaudiņa bijusi viena no grupas vadītājām, taču šogad šo pienākumu uzņēmies Rīgas Stradiņa universitātes students, bijušais Ērgļu vidusskolas skolēns un nometnes dalībnieks Jānis Pīzelis. Skolas direktore ar šādu pārmaiņu ir ļoti apmierināta, uzsverot, ka jau izglītības sistēmā pietrūkstot jaunu skolotāju, it sevišķi vīriešu, tāpēc prieks, ka vismaz nometnē grupu vada un ar bērniem strādā jaunietis. Jānis Pīzelis labāk jūtas kā grupas vadītājs: – Šajā nedēļā sanāk lielāka slodze kā parasti un miegam ar netiek atvēlēts tik daudz laika kā brīvdienās. Būt grupas dalībniekam, protams, ir interesanti, bet kā grupas līderis vairāk varu ko noteikt un organizēt, kas man patīk. Arī manas angļu valodas zināšanas ir ievērojami uzlabojušās. Manuprāt, šī nometne ir interesanta, jo aktivitātes ir ļoti dažādas. Visi esam draugi, dalībnieki ir komunikabli, tāpēc nav grūtību tikt galā ar grupu. Cik esmu dzirdējis, ārzemnieki ar visu ir apmierināti – patīk gan muzeju apmeklējumi, gan pirtī iešana. Arī par ēdienu neviens nav sūdzējies, kā nereti tas notiek nometnēs.

Ne tikai Latvijas, bet arī Anglijas, Somijas un Zviedrijas grupu vada kāds no iepriekšējiem nometnes dalībniekiem. Uz jautājumu, kā nometni vērtē šie jaunie vadītāji, Eimija no Lielbritānijas atbildēja: – Manai un Deiva grupai šī bija pirmā reize Latvijā. Te ir citādāks dzīvesveids, ikdienas ritms ir daudz lēnāks. Mums šeit ļoti patika, it sevišķi skaistā daba, miers un klusums. Muzeju apmeklējums ceturtdien mums šķita interesants, un vēlāk organizatori bija izdomājuši jaukas aktivitātes, arī peldējāmies. Šī nedēļa nebija īpaši saulaina, bet no vienas puses tas ir labi, jo pārāk liels karstums mēdz izraisīt dažādas veselības problēmas. Man šis ir trešais gads, kopš esmu grupas vadītāja. Pagājušajā gadā bijām Somijā, kur nebija neviena veikala tuvumā. Dīvaina sajūta! Dalībniekiem radās saikne ar dabu. Bērniem tas šķita ļoti interesanti, jo nekad iepriekš tādā vietā nebija bijuši. Nākamgad nometne notiks Anglijā, un mēs visticamāk liksim uzsvaru uz apskates objektiem, jo to mums netrūkst. Otrs angļu grupas vadītājs Deivs piekrita: – Veiksmīgi ir tas, ka visas interesantās vietas ir tepat netālu. Kad bijām jaunāki, bijām nometņu dalībnieki.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 25.07.2009.

Autors: LAURA VOITIŅA

JĀŅA MIGLONA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px