Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Noslēdzies “Vasarraibumiņa piedzīvojums”

Redakcija

Autors • 20.07.2011.

Burtu lielums

No 4. līdz 14. jūlijam Cesvaines novada Grašu bērnu ciematā noritēja vasaras nometne bērniem ar īpašām vajadzībām „Vasarraibumiņa piedzīvojums”. Nometni finansē Latvijas Bērnu fonds par līdzekļiem, ko saziedojusi a/s „Latvijas valsts meži” ar Zemkopības ministrijas atbalstu. Pavisam Latvijā šogad notiek 32 šāda veida nometnes, un šajā piedalījās 25 bērni no Vidzemes reģiona.

Nometnē viesojāmies dienā, kad bērniem tika rīkota tikšanās ar policijas darbiniekiem — nepilngadīgo lietu inspektoriem Ivetu Vāveri un Gati Kušķi. Bērni rūpīgi ieklausījās Ivetas Vāveres stāstījumā par bērnu tiesībām un pienākumiem, kā arī aktīvi iesaistījās diskusijās. Nometnes dalībnieki sarunā ar ciemiņiem no Madonas policijas iecirkņa bija atklāti, neslēpa savu pieredzi dažādās lietās. Tikšanās noslēgumā visi tika aicināti sastāties aplī uz spēli, kuras laikā bērni pārbaudīja savas zināšanas par iepriekš pārrunātiem jautājumiem. 

Audzinātāja Raita Sondore izrādīja nometnes audzēkņu zīmējumus un īpašo „Vasarraibumiņa” karogu, ko bija veidojuši otrajā dienā un atstājuši uz tā katrs savu zīmogu — pirkstu nospiedumus. Karogs ticis rūpīgi sargāts un lietus gadījumā nests telpās. Nometnes sākumā visi kopīgi uzrakstījuši kārtības rulli ar noteikumiem un tad to apzīmogojuši. Pirmajās dienās notikušas iepazīšanās spēles, lai dalībnieki varētu vieglāk iegaumēt viens otra vārdu. Kopā ar Ēriku Aļeksejevu bērni darbojušies pulciņos, zīmējuši, gleznojuši, veidojuši sapņu ķērājus un gatavojuši vilciņus. Bērni iemēģinājuši savas prasmes pat origami locīšanā un mezglu siešanā. Neiztrūkstoša nodarbe, kurā visi iesaistījušies, bija sporta spēles ar basketbola, futbola un volejbola disciplīnām. 

— Devāmies ekskursijā pa Cesvaines novadu. Bijām Cesvaines pilī, luterāņu baznīcā, Baronkalnā, ciemojāmies pie kazām „Jurgucos”, savukārt pirmdien „Pakavos” apmeklējām reitterapijas nodarbības. Bērni izmēģināja jāšanu uz rehabilitācijai paredzētā zirga. Vienā no nometnes dienām apmeklējām mežsarga māju, kur apskatījām kaktusu izstādi, — pastāstīja Raita Sondore, — gājām pārgājienā apskatīt skaistākās apkārtnes vietas, lai pēc tam tās uzzīmētu. Pie mums ciemos bija Rudīte Kumsāre, ar kuru kopā ieturējām svētbrīdi un iemācījāmies kopīgu dziesmu, ko vēlāk dziedājām Cesvaines pils apaļajā, akustiskajā pagalmā. Skanēja tiešām fantastiski. Apmeklējām arī trešo ciemata mājiņu „Ošlejas” un tur spēlējām dažādas spēles. Vienā no vakariem pie Grašu pils speciāli tam paredzētā vietā kurinājām ugunskuru, un pie mums ciemos bija Vita Krūmiņa — spēlēja ģitāru, dziedāja dziesmas.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.07.2011.

Autore: RITA TURKINA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px