Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nometne “Knaģis 2016” Kalsnavā

GATIS TEILIS, nometnes vadītājs

Autors • 16.08.2016.

Nometne “Knaģis 2016” Kalsnavā
Burtu lielums

Laikā no 1. līdz 5. augustam Kalsnavā norisinājās dienas nometne bērniem vecumā no 7 līdz 10 gadiem – „Knaģis 2016". Nometnes galvenais mērķis un vadmotīvs bija jaunu prasmju apgūšana, tā sacīt, „pieknaģēšana". Uzsvars tika likts uz mācīšanos darot, strādājot gan komandās, gan individuāli.

Nometnē piedalījās bērni no Kalsnavas un Madonas, piecās nometnes dienās apgūstot visdažādākās prasmes, ko piedāvāja nometnes audzinātāju kolektīvs – Gatis Teilis, Solvita Vigule un Linda Ūdre-Rizga, kā arī piesaistītie nozaru profesionāļi. Katrs dalībnieks saņēma dalībnieka karti, kurā visas nedēļas garumā vāca emociju uzlīmes par dienā paveikto.
Nometnes „Knaģis 2016" dalībnieki apguva prasmes neformālajā izglītībā, improvizācijas teātrī (vadītāja Inese Zīle), dejā (vadītāja Lana Vihrova), radošā domāšanā, pasākumu plānošanā un organizēšanā, kā arī komandas darba plānošanā un organizēšanā. Bērni tika aicināti domāt radoši, ārpus rāmjiem, dažreiz fantazēt un radīt neiespējamo, kas nometnes dalībniekiem arī ļoti labi sanāca. Nometnes laikā darbojās arī īpašais „Knaģu" pasts, kurā dalībnieki cits citam varēja sūtīt dienas sveicienus. Dalībnieki mācījās maisiņu apgleznošanas tehniku, taisīja kastītes, mūzikas instrumentus, komandu radošajā uzdevumā vajadzēja izgatavot pēc iespējas oriģinālāku un izturīgāku izpletni olai, no dažādiem it kā nevajadzīgiem materiāliem radīt unikālus, ikdienā izmantojamus priekšmetus – tika uzprojektēta un uzbūvēta pat kaķu māja! „Popielā" atdarinājām sev tīkamos mūziķus, un kā pārsteigums – bija ieradusies pat Olga Rajecka. Saņemot īpašo uzdevumu, devāmies pārgājienā uz Kalsnavas arborētumu, kur veidojām dabas gleznas un spēlējām vides spēles.
Nometņu filozofija slēpjas visā neparastajā un citādajā – tajā, ko bērnam neizdodas iegūt skolā. Ticam, ka katrs nometnes dalībnieks ieguva kaut ko tieši sev, ko izmantot savā attīstībā arī turpmāk.
Noslēgumā aicinājām vecākus, lai parādītu, ko nometnes laikā esam ieguvuši, un iemācītu ko jaunu arī viņiem. Ieklausoties nometnes vecāku un, galvenais, bērnu viedokļos, radās pārliecība par iesākto un to, ka to vajag turpināt.
Projekts „Knaģis 2016" tika realizēts Madonas novada nometņu projektu programmā. Realizētājs – biedrība „Kalsnavas jaunieši".
Paldies Madonas novada pašvaldībai par nometņu projekta finansējumu. Paldies Kalsnavas arborētuma kolektīvam par interesantajām vides spēlēm un SIA „Ģimenes sēta" – par gardajām maltītēm. Vislielākā pateicība mūsu lieliskajiem brīvprātīgajiem palīgiem – Juritai Šustei, Santai Ružai un Elvijam Mežaleonam.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px