19. martā noslēdzās trešais „Pilsoniskās savienības" organizētais skolu jaunatnes literārās jaunrades konkurss, kas veltīts Oskara Kalpaka piemiņai.
Konkursa noslēgums jau tradicionāli noritēja Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskolā. Šogad konkursam tika atsūtīti vairāk nekā 100 darbu no visas Latvijas. Konkursa žūrijas komisijas vadītājs Ģirts Valdis Kristovskis uzrunā teica atzinīgus vārdus par konkursa darbu augsto māksliniecisko līmeni un aicināja sajust dzimtenes mīlestības dzīvo pavedienu, kas nāk no katras ģimenes un dzimtas. Konkursa darbus vērtēja žūrijas komisija: akadēmiķe Janīna Kursīte, profesore Ina Druviete, O. Kalpaka piemiņas fonda valdes loceklis Mārtiņš Stirāns, atvaļinātais admirālis Andrejs Mežmalis, LA projektu vadītāja Pārsla Mežciema, kā arī uzņēmēja Silvija Kaugere. Konkursa patronese ir Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere, kas atbalstījusi konkursu arī iepriekšējos gadus.
Galveno balvu konkursā saņēma septiņi skolēni, to vidū ir Nikola Klaudija Siliņa no Madonas pilsētas 1. vidusskolas 6. klases. Visi galveno balvu ieguvēji saņēma Ineses Vaideres uzaicinājumu viesoties deputātes darbavietā – Eiropas Parlamentā Briselē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.04.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto