Cesvainē pagājušajā nedēļā – no 31. jūlija līdz 4. augustam – norisinājās biedrības „Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris" organizētā Latvijas mūzikas skolu audzēkņu radošā nometne „PLUS".
Šogad nometnē piedalījās 73 jaunie mūziķi no 34 Latvijas mūzikas skolām, kā arī no Īrijas vecumā no 8 līdz 18 gadiem.
Šī nometne notika jau 20. reizi, un šajos gados tai izveidojušās savas tradīcijas, viena no tām – ik gadu tā notiek citur, dodot iespēju jaunajiem mūziķiem, viņu ģimenēm iepazīt un atklāt sev kādu jaunu Latvijas pagastu vai pilsētu. Ar jaunajiem mūziķiem strādāja skolotāji no Rīgas, Liepājas un Ķekavas, nometnes mākslinieciskais vadītājs un diriģents jau divdesmito gadu ir Jānis Puriņš. Visus šos gadus projekta vadītāja ir Astrīda Ķēniņa. „PLUS" uzdevums ir „Spēlēt ar prieku, bet profesionāli".
Nometnes dalībnieki četrus vakarus aicināja uz mazajiem nakts koncertiem skvērā pie kultūras nama. Bija koncerts arī Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet noslēguma koncerts izskanēja 4. augustā vidusskolas lielajā zālē.
07.08.2018.