Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras”

Redakcija

Autors • 10.12.2009.

Mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras”
Burtu lielums

Šogad 9. starptautiskā vizuāli plastiskā mākslas konkursa tēma bija „Svinam svētkus kopā pie jūras", lai bērni un jaunieši labāk iepazītu savu apkārtējo vidi, apzinātos savas nacionālās kultūras un tradīciju bagātības, lai rosinātu viņu radošo pašizteikšanos un radītu pieredzes apmaiņas iespējas bērniem, pedagogiem un māksliniekiem.

Jau par tradīciju kļuvušo konkursu ik gadu rīko Jūrmalas mākslas skola sadarbībā ar „Līvu akvaparku" un UNESCO LNK. Tajā piedalās bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 25 gadiem. Darbi tiek vērtēti piecās vecuma kategorijās: no 4 līdz 7 gadiem, no 8 līdz 11 gadiem, no 12 līdz 15 gadiem, no 16 līdz 25 gadiem un bērni ar īpašām vajadzībām. Mākslas darbiņus iesniedz dažādu valstu bērni, visplašāk pārstāvēta ir Latvija. Rezultātus vērtē starptautiska žūrijas komisija, kuras sastāvā ir profesionāli mākslinieki. Papildus starptautiskai žūrijai darbus vērtē arī bērnu žūrija.

Jau trešo gadu šajā konkursā sekmīgi piedalījās audzēkņi no Madonas mākslas skolas. Šoreiz tie bija paši mazākie, no 1.b kursa, skolotājas Vijas Točas vadībā. Audzēkņi svētku tēmu, kas šogad saistījās ar Jūrmalas pilsētas 50 gadu jubileju, centās parādīt katrs savā skatījumā, skolotājas vadībā apgūstot krāsainas grafikas tehnikas pamatus. Konkursa laureātu apbalvošana notika konkursa labāko darbu izstādes atklāšanā – 27. novembrī „Līvu akvaparkā".

No astoņiem mūsu skolas pārstāvju iesniegtajiem darbiem piecu autoru darbi nopelnīja iespēju tikt izstādītiem. Dainas Siliņas, Natālijas Šņucītes, Dāvja Kalēja grafikas skatāmas „Līvu akvaparka" vestibilā. Vislabāk konkursā veicās Sandrai Inkinai, kas ieguva trešo vietu kategorijā „Grafika", par ko saņēma patiesi skaisti noformētu diplomu un bronzas medaļu, kā arī dāvanu karti no tirdzniecības centra „Spice". Viņas darbiņš ar dažādām jūras būtnēm, kuras sanākušas svinēt svētkus liedagā, iekļauts nākamā gada kalendārā par Jūrmalu bērnu acīm. Citā vecuma grupā, bet arī kategorijā „Grafika", skaistu Atzinības rakstu saņēma Santa Pinka.

Vislielākais un patīkamākais pārsteigums bija godam nopelnītā dāvana no „Līvu akvaparka". Vairākas stundas tika pavadītas ūdens priekos kopā ar vecākiem un skolotāju. Tas uzlādēja ar pozitīvām emocijām, kas vislabāk noder šajā tumšākajā un vīrusu bagātajā gadalaikā. Tā vien šķiet, ka visus mazos un lielākos mākslinieciņus apņēma labestības vilnis uz ilgāku laiku. Skatītāji, kas ar labām domām, baudot mākslu, arī vēlas sevi pozitīvi uzlādēt, izstādi Viestura ielā 24, Jūrmalā, var apskatīt līdz 27. decembrim.

Autore: DACE BROKA,
direktora vietniece izglītības jomā

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px