Cilvēkiem, kas nav saistīti ar mākslas jomu, plenēra jēdziens varētu būt svešs. Kas tas ir? Mēs, mazie zīmētāji, izdzirdot vārdu „plenērs", sākam priecāties. Jā, būs darbošanās ārā, nedaudz vairāk brīvības un svaigs gaiss, cik vien var ieelpot.
Visiem Madonas mākslas skolas audzēkņiem plenērs jeb zaļā prakse šogad ilga divas nedēļas, no 28. maija līdz 8. jūnijam.
Mums, 3.a kursam, šoreiz izdevās raiba prakse. Strādājām Madonā un, pateicoties mīļajai kursa audzinātājai Ilzei Krastiņai un mākslas skolas direktorei Marikai Zeimulei, devāmies uz papīra iemūžināt arī „Mārcienas muižu" un tās apkārtni. Divas dienas dzīvojām ļoti jaukā namiņā, tieši blakus muižai. Paralēli intensīvam darbam paspējām arī atpūsties (īstenībā zīmēšana un gleznošana pašas par sevi ir ļoti relaksējošas nodarbes).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.06.2012.
Autore: NIKOLA KLAUDIJA SILIŅA
Foto no plenēra