Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonas jaunieši nometnē Ungārijā

Redakcija

Autors • 02.08.2008.

Madonas jaunieši nometnē Ungārijā
Burtu lielums

Laiku no 12. līdz 21. jūlijam divpadsmit jaunieši (6 no Līvāniem un 6 no Madonas), kā arī Līvānu pilsētas mērs Andris Vaivods, Līvānu delegācijas vadītāja Daina Kursīte un Madonas delegācijas vadītāja Agija Vāgnere pavadīja Mākslas un amatniecības nometnē Ungārijā, pilsētiņā Kozard.

Nometnē piedalījās 5 dalībvalstis: Itālija, Rumānija, Ungārija, Igaunija un Latvija. Nedēļas laikā apmeklējām vairākus ciematus Ungārijas apkaimē: Esceg, Szecseny un Hehalom. Mazie ciematiņi izcēlās ar savu viesmīlību, piedāvājot apmeklēt viņu ievērojamākos objektus: baznīcas, muzejus, pieminekļus un citas vietas.

– Jauni ārzemju draugi, aprikožu dārzs, saulespuķu lauks, ungāru sports un jautrība nedēļas garumā – tas viss vienā brīnišķīgā nometnē! Paldies organizatoriem, šoferīšiem un grupas biedrenēm! – tā savas izjūtas par piedzīvoto nometnē izteic Maija Koka, viena no nometnes dalībniecēm.
Katru dienu bija paredzēta viena galvenā vadlīnija: daba, sports, rokdarbi un māksla. Bija iespēja izpausties dažādās jomās, veidojot rotaslietas, apgleznojot stiklu, izgatavojot lupatu lelli, aktīvi sportojot, mācoties ungāru nacionālo deju soļus un iepazīstot Ungārijas krāšņo dabu. Nedēļas garumā iepazināmies arī ar dalībvalstu nacionālajiem ēdieniem. Latvijas delegācija gatavoja zirņus ar speķi.

Donavas pērle, ungāru lepnums, austrumu Parīze, – tā dēvē Ungārijas galvaspilsētu Budapeštu, kuru patiešām uzskata par vienu no krāšņākajām lielpilsētām pasaulē. Budapeštas veidolā savdabīgas līnijas ienes Donava ar tiltiem, karaļa pils, Zvejnieku bastions, Māķāša katedrāle, Gellerta kalns, pasaules greznākā parlamenta ēka upes krastā. Nedēļas otrā pusē arī mums bija iespēja iepazīt šo skaisto pilsētu!

Kristiāna Štāla dalās iespaidos par nometni: – Man nometne ļoti patika, un ir liels prieks, ka tiku uzaicināta. Es ceru, ka projekts Eurocitizens turpināsies un būs iespēja aizbraukt vēl kaut kur. Žēl, ka daba mūs neloloja ar saulainām dienām visas nedēļas garumā, bet tas netraucēja atpūsties un baudīt nelielā ciematiņa krāšņumu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.08.2008.

Autore: AGIJA VĀGNERE
Madonas jauniešu iniciatīvu centra vadītāja

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px