Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mācību konkurss par satiksmes drošību “Gribu būt mobils”

INESE ELSIŅA

Autors • 13.09.2016.

Burtu lielums

Sākot no 12. septembra, skolēni un skolotāji aicināti pieteikties konkursā par drošu ceļu satiksmi un jauno satiksmes dalībnieku atbildīgu rīcību tajā.

Konkursa laikā 6.-8. klašu skolēniem būs iespēja sevi pārbaudīt daudzpusīgos uzdevumos par ceļu satiksmes noteikumiem, drošību uz ceļa, kā arī dažādu situāciju analīzē.
Kā laikrakstam pamato VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija" sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere, neraugoties uz to, ka Latvijā regulāri tiek rīkotas dažāda veida kampaņas ar mērķi izglītot satiksmes dalībniekus par drošu un atbildīgu uzvedību uz ceļa, satiksmes nelaimes gadījumos cietušo skaits joprojām turpina augt. Pēdējie Ceļu satiksmes drošības direkcijas dati par 2015. gadu rāda, ka uz autoceļiem ir notikuši 1834 satiksmes negadījumi, kuros visvairāk cietuši neaizsargātākie satiksmes dalībnieki – gājēji, velosipēdu un motociklu vadītāji. 2015. gadā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 660 bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, tas liecina, ka Latvijā ir nepieciešams izglītot jaunos satiksmes dalībniekus par viņu pienākumiem un tiesībām uz ceļa.
Konkursa „Gribu būt mobils" ietvaros ikviens interesents interaktīvā un radošā veidā varēs apgūt zināšanas, kas būs noderīgas, kļūstot par ceļu satiksmes dalībnieku. Viens no konkursa galvenajiem mērķiem ir veicināt atbildīgu attieksmi jauniešu vidū ne tikai pret sevi, bet arī pret apkārtējiem un izskaidrot, kā mūsu rīcība dažādās situācijās var radīt riskus satiksmes laikā.
Mācību konkurss „Gribu būt mobils" risināsies četrās daļās: priekšsacīkstēs, neklātienes daļā, reģionālajos pusfinālos un finālā. Katrā no šīm daļām dalībniekiem būs jāveic dažāda veida uzdevumi. Priekšsacīkstēs un neklātienes daļā tos varēs veikt tiešsaistes platformā „Gribu būt mobils". Minētajos konkursa posmos dalībniekiem būs jāpilda tiešsaistes zināšanu pārbaude, kurā tiks apskatītas dažādas satiksmes situācijas, piemēram, satiksmes dalībnieka rīcība negaidītu ceļa remontdarbu laikā. Tāpat interaktīvi tiks pārbaudīta jauniešu erudīcija ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanā, kā arī ceļa zīmju atpazīšanā.
Daudzpusīgie uzdevumi konkursa dalībniekiem ļaus teorētiskās zināšanas apvienot ar praktiskajām, radot padziļinātu izpratni par ceļu satiksmes drošības jautājumiem.
Neklātienes daļas veiksmīgākie dalībnieki nokļūs reģionālajos pusfinālos, kas risināsies septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Madonā un Jēkabpilī. Konkursa noslēgums ir paredzēts fināla sacensībās Rīgā, kur tiksies un par erudītākās komandas titulu cīnīsies septiņu reģionālo pusfinālu uzvarētāji.
Pasākumā plānotas lieliskas un aizraujošas balvas – 100 labākās neklātienes daļas komandas un visi reģionālo pusfinālu dalībnieki saņems suvenīrus ar konkursa simboliku. Visu reģionālo pusfinālu trīs labākās komandas no organizatoriem saņems vērtīgas balvas, un reģionālo pusfinālu pirmo vietu ieguvēji dosies braucienā uz zinātnes centru „AHHAA" Tartu (Igaunijā).
Komandas, kuras finālā ierindosies no 4. līdz 7. vietai, savā īpašumā saņems sporta preču veikala dāvanu kartes, bet godalgotās vietas savā starpā sadalīs konkursa galvenās balvas: 1. vietas ieguvēji katrs savā īpašumā iegūs giroskūteri; 2. vietas ieguvēji balvā saņems bezmaksas 4G mobilo internetu sešiem mēnešiem; 3. vietas ieguvēji katrs saņems dāvanu karti ceļojuma iegādei 50 eiro vērtībā.
Nav aizmirsts arī par skolotāju un pedagogu ieguldījumu jauniešu izaugsmē, tāpēc konkursa laikā tiks noteiktas skolas, kas pelnījušas titulu „Labākā CSDD satiksmes drošības skola". Labākajiem pedagogiem būs iespēja pilnveidot savas zināšanas meistarklasē, kas risināsies kruīza Rīga-Stokholma-Rīga laikā, kā arī apmeklēt vienu no Eiropā atpazīstamākajiem zinātnes centriem – „Tekniska museet".
Konkurss „Gribu būt mobils" tiek organizēts kopš 2006./2007. mācību gada, un pagājušajā gadā tajā piedalījās gandrīz 500 komandu no visas Latvijas. Šodienas tendences rāda, ka jaunie satiksmes dalībnieki vidēji kļūst ne tikai jaunāki, bet arī mobilāki, tādēļ, rīkojot konkursu, organizatori izvirzījuši mērķi viena mācību gada laikā sagatavot un izglītot pēc iespējas lielāku 6. līdz 8. klašu skolēnu skaitu.
Sekojot līdzi „Gribu būt mobils" sociālo mediju kontiem, katrs interesents varēs uzzināt par aktualitātēm saistībā ar konkursa norisi un iegūt vērtīgu informāciju par ceļu satiksmes noteikumiem un drošību uz ceļa, kā arī ieklausīties vērtīgos instruktora padomos, kā rīkoties dažādās ar drošību un ceļu satiksmi saistītās situācijās.
Konkursu „Gribu būt mobils" organizē CSDD sadarbībā ar lielāko autoskolu Latvijā „Credo Autoprieks", atbalsta Valsts izglītības satura centrs. Projekts tiek finansēts no OCTA prēmijām.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px