Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„Latvijas skolas somas” ietvaros

INGA STRADIŅA

Autors • 05.12.2019.

„Latvijas skolas somas” ietvaros
Burtu lielums

Miglainā, vēsā 26. novembra rītā pa ledū vizošiem ceļiem mēs, Vestienas pamatskolas skolēni un skolotāji, devāmies mācību ekskursijā programmas „Latvijas skolas soma" ietvaros.

Pirmā pieturvieta bija Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs. Tur sadalījāmies divās grupās, kas katra devās uz savu muzejpedagoģisko nodarbību. Vienas dalībnieki uzzināja par Lāčplēša Kara ordeni. Gide atklāja dažus gan zināmus, tikai mazliet piemirstus, gan ne tik zināmus faktus par apbalvojumu. Jāklausās bija uzmanīgi, jo pēc tam skolēniem pāros bija jāiztur neliels pārbaudījums. Varējām nobalsot par radošo darbu konkursā „Latvijas armijai 100" iesniegtajiem skolēnu un pirmsskolēnu darbiem. Sava klātbūtne bija jāiemūžina kopīgā foto uz īpaši šim nolūkam izveidotās blindāžas fona.

Nodarbībā „Monotipija. Grafika" vispirms aplūkojām Agra Sāra personālizstādi „Gleznas". Sākumā šie darbi izskatījās kā abstrakti krāsu eksplozijas šļācieni uz molberta, bet, ja lūkojas vērīgāk, izlasa nosaukumus, tad var saskatīt arī dažādus tēlus un nedaudz aizplīvurotu vēstījumu. Visbeidzot arī pašiem bija jāķeras pie otām un jārada unikāli un neatkārtojami mākslas darbi, jāmācās spēlēties ar krāsām. Kādam tas padevās viegli, citam gāja grūtāk, bet savu gleznu radīja ikviens. Liels paldies par atsaucību un sapratni brīnišķīgajām muzeja darbiniecēm!
Tālāk 1.-5. klašu skolēni devās uz Madonas kultūras namu apmeklēt Latvijas Leļļu teātra izrādi „Mazā raganiņa". Galvenā varone vēl ir ļoti jauna – tikai 127 gadi, un viņai pašai jāspēj saprast, kas ir labs un kas ne. Vērtīgi, ka blakus vienmēr ir gudrais krauklis Abrakss, kas zina visu.
Vecāko klašu skolēni kinoteātrī „Vidzeme" savukārt noskatījās režisora Dzintara Dreiberga filmu „Dvēseļu putenis", kas vienaldzīgu neatstāja nevienu. Skolotājas nopūtās: „Vismaz viens no visiem izdzīvoja…" Kādai skolniecei bija ļoti žēl nošautā zirga. Puiši apgalvoja, ka šī ir labākā latviešu filma, ko līdz šim esot redzējuši. Ja kāds vēl „Dvēseļu puteni" nav redzējis, noteikti atrodiet iespēju to noskatīties!


06.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px